Gdzie na wakacje 2020?

2020-06-15
Gdzie na wakacje 2020?

Sytuacja z Covid-19 wpłynęła na wszystkich i można pokusić się o stwierdzenie, że wywróciła nasze życia do góry nogami. W roku 2020 nic nie jest takie samo. Podobnie będzie z nadchodzącymi wakacjami. Mnóstwo osób musi zrezygnować z letnich przyzwyczajeń i poszukać fajnej alternatywy. Większość z nas spędzi tegoroczne lato inaczej niż zwykle! Co nie znaczy, że gorzej! To gdzie na wakacje 2020?

gdzie na wakacje 2020
Jakie będą wakacje 2020? Pełne zwiedzania, blisko natury! Denley.pl

Plany czy zamierzenia urlopowe uległy modyfikacjom. Choć niektóre granice otwierają się na turystów, to zdecydowana większość rodaków planuje pozostać w kraju. Wpłynęło na to wiele czynników – niepewna sytuacja epidemiologiczna i uciążliwe obostrzenia, utrudnione przemieszczanie się środkami komunikacji i ograniczenia w możliwości swobodnego podróżowania, zmiany w domowych budżetach i inne.

to Gdzie na wakacje 2020?

  • Można spędzić je i w Polsce i za granicą. Jeśli obawiacie się zbyt dalekiego przemieszczania, co by gdzieś nie utknąć lub z innych powodów – zawsze można odwiedzić najbliższych sąsiadów! Tyle do odkrycia! Wygrzewanie się na rajskiej plaży jest jak najbardziej super, ale tym razem można pokusić się o więcej turystyki krajoznawczej. Zachwycić się Szlakiem Zamków w Bawarii lub poznać magiczne zakątki Czech! Możliwości jest mnóstwo! Przed wyjazdem do innego kraju należy zapoznać się z zaleceniami i ewentualnymi obostrzeniami związanymi z Covid-19. Sprawdzić z czym trzeba się liczyć po wjeździe i wyjeździe, czy należy nosić maseczki ochronne, itd.
  • Jednak nie trzeba jechać za granicę, by poznać nieznane! Jesteśmy przekonani, że i w Polsce znajdą się miejsca, do których jeszcze nie dotarliście! A warto! Pustynny krajobraz w Łebie, tajemnicze, bezkresne Bieszczady, Zapora Wodna w Pilchowicach, niezwykła Kotlina Kłodzka, Park Narodowy Ujście Warty… propozycji interesujących miejscówek są setki, jeśli nie tysiące. Wystarczy obrać kierunek, otworzyć przewodnik i jechać… Niejedno miejsce Was zaskoczy! To pewne!
  • A jeśli wolicie stacjonarnie – zamiast zatłoczonego hotelu możecie postawić na alternatywny nocleg i przeżyć niesamowitą przygodę! Zakotwiczyć kampera na polu kempingowym, wybrać się pod namiot w okolice mało obleganego zbiornika wodnego albo spędzić czas na jachcie, gdzieś na Mazurach…! Fajną opcją są wakacje w gospodarstwie agroturystycznym! Zależy – co kto lubi!?
  • A czym jechać? Autem z przyczepą, rowerem lub innym jednośladem, a może wybrać się na spływ kajakowy?! Szukajcie alternatywnych rozwiązań! W tym sezonie stawiamy na naturę i wakacje typowo outdoorowe! Przeczytaj też: „Odzież trekkingowa – wiosna / lato”
  • Tego lata nie odbędą się festiwale i większość koncertów. A jeśli tak – to w ograniczonym stopniu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by muzycznie spędzić czas w kameralnym gronie przyjaciół. Np. przy ognisku, z akompaniamentem gitarowym w tle! Ze znalezieniem miejsca nie będzie większego problemu, lepiej postarać się o konkretnego grajka
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel