Słuchawki bluetooth

Ilość produktów: 1
Kolor
Typ produktu

Czy przyszłość muzyki jest bezprzewodowa? Prawdopodobne tak. Słuchawki z kablem mają – i pewnie nadal będą miały – swoją rację bytu, ale w sklepach pojawia się coraz więcej słuchawek bluetooth, których przewodowe odpowiedniki mogą im pozazdrościć: są lekkie, mają dobrą autonomię i są w stanie zagwarantować więcej niż tylko zadowalający dźwięk.

Słuchawki bluetooth – bezprzewodowa muzyka wprost do Twoich uszu

Metoda działania słuchawek bezprzewodowych polega na zasadzie transmisji sygnałów dźwiękowych przez sygnały radiowe lub podczerwień (IR) bez zastosowania przewodu podłączonego do urządzenia. Łączność między urządzeniami jest możliwa dzięki wewnętrznemu małemu czipowi komputerowemu z radiem bluetooth i oprogramowaniem. Jeśli przedmioty znajdują się w pobliżu, zdalnie łączą się ze sobą.

W praktyce z łatwością możesz podłączyć takie sprzęty jak np. smartfon, telewizor, konsolę gier, komputer itp. Wszystko, co musisz zrobić, to przełączyć słuchawki w tryb parowania z urządzeniem znajdującym się w pobliżu i cieszyć się dźwiękiem wprost do Twoich uszu.

Rodzaje słuchawek bluetooth

Małe słuchawki douszne (dokanałowe) są wprowadzane bezpośrednio do kanału słuchowego za pomocą wymiennych końcówek dousznych, które zwykle są dostępne w trzech różnych rozmiarach, aby pasowały do różnych typów uszu. Połączone są ze sobą krótkim kablem, na którym znajduje się mikrofon i elementy sterujące. Mogą być całkowicie bezprzewodowe – a więc bez kabla łączącego prawą słuchawkę z lewą, umieszczane w praktycznym etui do ładowania.

Ci, którzy nie lubią słuchawek dousznych, mają do dyspozycji słuchawki zauszne w podobnym niewielkim formacie, które dodatkowo opierają się na małżowinie usznej. W sklepie internetowym Denley dostępna jest także słuchawka douszna bluetooth. Ten model jest szczególnie przydatny np. podczas prowadzenia rozmów, kierując samochodem.

Istnieje jeszcze kategoria większych gabarytowo sprzętów – słuchawki bezprzewodowe nauszne są wyposażone w poduszki, które „otaczają” ucho i zapewniają większą izolację od środowiska zewnętrznego. Opierają się na głowie użytkownika, nie wchodząc bezpośrednio do ucha.

Jakiego rodzaju słuchawki wybrać i czym się kierować?

Zanim wybierzesz zestaw słuchawkowy bluetooth, musisz m.in.wiedzieć, czego oczekujesz od baterii (na jak długo słuchawki wystarczą, między kolejnymi ładowaniami) i jakie będzie ich przeznaczenie. Nie mniej liczy się szybki transfer i jakość dźwięku audio oraz pasmo przenoszenia wyrażane w Hz, czyli to, jak niskie i wysokie dźwięki dają radę odtworzyć słuchawki. Odpowiednie odtwarzanie dźwięków w całym zakresie ludzkiego słuchu powinno charakteryzować się pasmem przenoszenia minimum 20 Hz–20 kHz.

Zalety słuchawek na bluetooth

Niekwestionowaną zaletą słuchawek bluetooth jest brak konieczności parowania urządzeń za pomocą kabla. Są popularne wszędzie tam, gdzie liczy się swoboda ruchu, a więc podczas uprawiania sportu na zewnątrz czy na siłowni. Nie mniej cenią je fani gier i osoby, które w późnych godzinach nocnych oglądają telewizję, dzięki czemu nie przeszkadzają pozostałym domownikom. Wolne ręce są potrzebne zwłaszcza w samochodzie, dlatego słuchawka bluetooth jest tak popularna wśród kierowców.

Ponadto istnieją na rynku smartfony – jak chociażby wszystkie najnowsze iPhony (ale nie tylko) – które nie mają gniazda słuchawkowego, a używanie adapterów może okazać się uciążliwe – wtedy słuchawki bezprzewodowe to słuszny wybór.

Dobre słuchawki bezprzewodowe to takie, które dopasowują się do kształtu głowy, uszu, stopnia izolacji, jaki chcesz osiągnąć, ale przede wszystkim do Twoich potrzeb: np. jeśli nosisz okulary, warto zaopatrzyć się w regulowane słuchawki, które nie ingerują w zauszniki okularów podczas ich noszenia. Od Ciebie zależy, czego oczekujesz od sprzętu i do jakich czynności będziesz go wykorzystywał. W naszym sklepie Denley znajdziesz produkty bluetooth, które świetnie sprawdzą podczas słuchania muzyki i do odbierania telefonów w trakcie codziennych aktywności.

pixel