Koronawirus – zakupy online | Jak bezpiecznie odebrać paczkę?

KORONAWIRUS – ZAKUPY ONLINE I JAK BEZPIECZNIE ODEBRAĆ PACZKĘ?

BEZPIECZNIE >> BEZPIECZNIEJ >> PRZEZ INTERNET

OTWÓRZ PRZESYŁKĘ WSKAZÓWEK OD FIRMY DENLEY!

Miejmy nadzieję, że koronawirus zniknie równie błyskawicznie, jak szybko się pojawił, wywracając nasze życie do góry nogami. Zanim przekażemy Ci pakiet konkretnych informacji oraz praktycznych wskazówek dot. zakupów online oraz odbioru paczki od kuriera, to…

KORONAWIRUS A ZAKUPY

Jak bezpiecznie robić zakupy w sytuacji, kiedy koronawirus przenosi się drogą kropelkową? Przede wszystkim należy za wszelką cenę unikać miejsc publicznych, w których narażeni jesteśmy na bliski kontakt, a tym samym infekcję. Do takich miejsc oczywiście należą sklepy.

…wraz z całym zespołem DENLEY życzymy Ci:

zdrowia, pogody ducha i pozytywnej energii, aby przetrwać ten trudny czas!

NIE DAJMY RYZYKU ŻADNYCH SZANS!

Wspierajmy się nawzajem, ograniczajmy ryzyko do minimum i pokonajmy wspólnie koronawirusa, korzystając z zestawu dobrych praktyk dot. zakupów!

ZASADA NR 1

UNIKAJ MIEJSC PUBLICZNYCH

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, więc izolacja jest najlepszym zabezpieczeniem przed infekcją!

ZASADA NR 2

ZREZYGNUJ Z ZAKUPÓW W SKLEPACH

Oczywiście jeśli to tylko możliwe. W kolejkach do kasy i przy półkach zachowaj co najmniej 1m odległości od drugiej osoby!

Tak jak trudno robić codzienne zakupy żywności i artykułów pierwszej potrzeby Online, tak z ubraniami sprawa wygląda zupełnie inaczej!

ZASADA NR 3

RÓB ZAKUPY ONLINE

Gdy jest to tylko możliwe rób zakupy Online, ponieważ w ten sposób ograniczysz ryzyko zarażenia koronawirusem do minimum!

ZASADA NR 4

POKONUJ TRUDNOŚCI

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale nie pozwól by koronawirus przeszkodził Ci kupować ubrania, czy korzystać z atrakcyjnych promocji!

KORONAWIRUS A ZAKUPY ONLINE

Zakupy Online mogą ograniczyć potencjalne ryzyko zarażenia koronawirusem praktycznie do zera. Jak to możliwe? Z dwóch powodów!

 1. Istnieje możliwość wyeliminowania kontaktu z kurierem.

 2. Ryzyko zarażenia podczas odbioru paczki może być równe zeru.

Zacznijmy jednak od początku.

JAK BEZPIECZNIE OBEBRAĆ PACZKĘ OD KURIERA?

Klasyczną metodą dostawy zakupów jest odbiór paczki od kuriera. Ten sposób odbioru przesyłki nie jest jednak optymalny z kilku ważnych powodów.

 • Kurier ze względu na specyfikę swojej pracy codziennie spotyka się z dużą liczbą Osób, a tym samym naraża się na zarażenie koronawirusem.

 • Oczywiście firmy kurierskie jasno określiły procedury doręczania paczek, aby minimalizować ryzyko (w tym jednorazowe rękawiczki, dezynfekcja rąk przed i po każdym wręczeniu paczki przez kuriera). Kto jednak może zaręczyć, że konkretny kurier przestrzega ustalonych zasad.

 • Pamiętaj, że …

  zakupy online i odbiór paczki od kuriera jest znacznie bezpieczniejszy niż zakupy w sklepie. Ryzyko zarażenia koronawirusem jest kilkaset razy mniejsze – zwłaszcza, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek!

JAK ODEBRAĆ PACZKĘ OD KURIERA – 7 CENNYCH WSKAZÓWEK

 1. Zachowaj odstęp podczas odbioru przesyłki (co najmniej 1 m).

 2. Staraj się nie dotykać dłoni kuriera.

 3. Możesz odebrać paczkę w jednorazowej rękawiczce, aby bezpiecznie odebrać paczkę i np. złożyć podpis na terminalu lub na liście Klientów.

 4. Jeśli to możliwe dokonaj płatności przez Internet, aby ograniczyć kontakt z kurierem do niezbędnego minimum.

 5. Jeśli wybierzesz opcję płatności za pobraniem to przygotuj wcześniej kartę płatniczą, aby uniknąć kontaktu z pieniędzmi i ograniczyć czas kontaktu, związany np. z wydawaniem reszty.

 6. Po odbiorze paczki bardzo dokładnie i co najmniej 30 sekund myj ręce ciepłą wodą i mydłem, a jeśli to możliwe użyj także płynu dezynfekującego z wysoką zawartością alkoholu.

 7. Dla zwiększenia bezpieczeństwa odstaw paczkę na kilka godzin zanim ją otworzysz. Możesz także wykonać tę czynność w jednorazowych rękawiczkach.


KORONAWIRUS A PACZKOMAT

NAJbezpieczniejszy sposób odbioru przesyłki!

Zakupy Online i odbiór przesyłki z paczkomatu to najbezpieczniejszy sposób, który maksymalnie ogranicza ryzyko zarażenia koronawirusem. Nawet w ekstremalnym przypadku, jeśli paczki dotykała wcześniej osoba będąca jego nosicielem.

JAK ODEBRAĆ PRZESYŁKĘ Z PACZKOMATU – 5 CENNYCH WSKAZÓWEK

 1. Gdy masz wybór pomiędzy dostawą przez kuriera, a dostawą do Paczkomatu, zawsze wybieraj tę drugą opcję. Dzięki temu ograniczysz kontakt z innymi osobami i maksymalnie ograniczysz ryzyko zarażenia koronawirusem.

 2. Wybierz moment, aby przy paczkomacie nie było oprócz Ciebie nikogo.

 3. Pomyśl o innych i odbierz paczkę jak najszybciej. W ten sposób z Paczkomatu skorzysta więcej osób.

 4. Warto odbierać paczkę z paczkomatu z wykorzystaniem aplikacji, aby uniknąć dotkania panelu sterującego.

 5. Jeśli to możliwe możesz odebrać przesyłkę w jednorazowych rękawiczkach, unikając kontaktu dotykowego z paczkomatem.

SZYBKIE PODSUMOWANIE

Przechytrz koronawirusa robiąc zakupy Online!

Staraj się robić zakupy online i wygraj z zagrożeniem, ograniczając kontakt z innymi ludźmi oraz przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

W naszym sklepie internetowym z męską odzieżą zrobisz zakupy wygodnie i bezpiecznie. Oczywiście możesz wybrać sposób dostarczenia paczki, jednak rekomendujemy Ci jej odbiór z paczkomatu!

Korzystając z okazji raz jeszcze życzymy Ci zdrowia, pogody ducha oraz, aby koronawirus szerokim łukiem omijał Twoje miasto, osiedle i okolicę.

Życzymy Ci wszystkiego modnego!

pixel