Nowości

Ilość produktów: 3287
Rozmiar
  • 1-Ubrania
  • Akcesoria
  • Marynarki
  • Paski
  • Skarpety
  • Spodnie
Marka
Kolor
Cena
Oferta
Materiał
Wzór
Dopasowanie
Typ produktu

Moda męska - poznaj nowości, które podbiją rynek

Trendy w świecie mody stale się zmieniają, ewoluują. Czasem wracają kreacje sprzed lat, a czasem projektanci zaskakują świetnymi kolekcjami, których popularność szybko obiega cały glob. Jakie trendy prognozuje się na obecny rok?

Bluza męska rozpinana bez kaptura

Jeszcze kilka sezonów temu, niemal każdy, kto chciał nosić modną odzież, musiał mieć w swojej szafie jednolitą kolorystycznie bluzę z przydużym kapturem. Kieszenie obowiązkowo były zapinane na zamek, a jedynym odstępstwem kolorystycznym mogło być logo firmy na piersi, na wysokości serca.

Ten trend zaczyna tracić na znaczeniu. W 2021 roku, mówiąc o bluzie męskiej, coraz częściej będziemy mówili o klasycznej bluzie bez kaptura, która ma dwa główne motywy kolorystyczne. Jednolitą barwę, która ciągnie się aż od zamka do okolic przepony. W tym miejscu pojawiają się symetryczne, dobrze zaakcentowane wzory, które dodają odzieży nieco więcej dynamiki. Taka bluza męska - którą można kupić na przykład w sklepie Denley.pl - wygląda też o wiele przyjaźniej niż jej odpowiednik z kapturem.

Joggery/bojówki

Na tego typu spodnie moda wraca raz na kilka lat. Należy pamiętać o tym, że wizja modnych bojówek bardzo mocno ewoluowała na przestrzeni lat. Pod koniec XX wieku wszyscy zachwycali się luźnymi, typowo militarnymi spodniami z nieproporcjonalnie dużymi kieszeniami.

Bojówki, to obecnie joggery. Spodnie, które w swoich założeniach mają być pomostem między światem mody a funkcjonalnością. Nie są już one tak luźne, jak kilka lat temu, jednak wciąż daleko im do tak mocnego przylegania do ciała, jak to, jakie dają rurki. Powiązane z zielenią barwy maskujące ustąpiły pola intensywnym, na przykład pomarańczowym czy czerwonym wstawkom. Obecnie joggery to spodnie dla osób pewnych siebie, które chcą dla siebie czegoś więcej niż tradycyjnego kroju, jaki zapewniają choćby jeansy.

Koszula męska z długim rękawem

Od wielu lat - naprzemiennie - jesteśmy świadkami rywalizacji, jaką toczą ze sobą projektanci koszul męskich. Czasem przewagę zyskują ci, którzy są wierni koszulom z krótkim rękawem, a czasem ich oponenci, zwolennicy bardziej tradycyjnej koszuli z długim, eleganckim rękawem i stylowym mankietem. Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku do słowa doszli ci drudzy.

Warto zauważyć pewną zmianę, jaka powoli dokonuje się w świecie koszul męskich. Oczywiście, biel i czerń to ciąż „bezpieczny standard”, jednak panowie coraz chętniej kierują się ku intensywnym barwom, jak pomarańcz, a nawet róż czy fiolet. Projektanci dostrzegają to zjawisko. Tak samo, jak wiele e-sklepów, w tym Denley, który ma takie koszule w swojej ofercie.

Koszula nie może istnieć bez marynarki

Dojrzali panowie, którzy chcą podkreślić swój status społeczny, nie zdołają uciec w tym roku przed marynarką. Chwilowo kończy się era chodzenia z mocno zbluzowaną, czasem wyciągniętą ze spodni, koszulą męską z kołnierzykiem.

Co interesujące, o ile koszula może mieć dość intensywny kolor, o tyle marynarka wciąż broni się przed tym trendem. W tym roku dobrze jest postawić na bezpieczną szarość, czerń czy granatowy. Projektanci nie przewidują tutaj większych kompromisów, choć jednocześnie zachęcają do łączenia tych zachowawczych marynarek z koszulami w niemal dowolnym kolorze.

pixel