Turystyka kamperowa - alternatywne wakacje dla niezależnych!

2020-04-30
Turystyka kamperowa - alternatywne wakacje dla niezależnych!

Przed nami wyjątkowe wakacje! Jeśli chodzi o organizację urlopów i czasu wolnego – czeka nas sporo wyzwań. Jednak nieprzeciętny „moment”, jaki nastał w roku 2020, który z pewnością zapamiętamy do końca życia – sprzyja kreatywności i poszukiwaniu coraz to nowych, alternatywnych rozwiązań w różnych dziedzinach życia. Prawdopodobnie podróżowanie za granicę będzie tego lata mocno utrudnione, jeśli w ogóle możliwe… Będziemy skupiać się na odpoczywaniu i zwiedzaniu swojej ziemi. Jak mawia przysłowie – „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”! Wakacje 2020 mogą stać się niezapomnianą przygodą, bliżej poznamy krajobrazy odległych części kraju, których odwiedzenie odkładaliśmy na później. Ekscytujące i bezpieczne podróżowanie w najbliższym gronie może zapewnić nam turystyka kamperowa!

turystyka kamperowa
Turystyka kamperowa może myć ekscytująca i pełna przygód!

Przemieszczanie się i nocowanie w kamperze jest alternatywą dla klasycznych środków podróży i korzystania z hotelowej bazy noclegowej. Miejsca przeznaczone do nocowania z pewnością będą poddane wielu reżimom i ci z was, którzy potrzebują większej swobody – lepiej odnajdą się czy to na biwaku, czy też właśnie podróżując kampowozem. Przy czym działalność pól kempingowych również objęta jest pewnymi obostrzeniami. Te oczywiście w najbliższym okresie mogą dynamicznie zmieniać się, dlatego warto sprawdzić wszystko przed wyjazdem. Szczególnie działanie miejsc biwakowych i ewentualne, związane z tym ograniczenia.

Turystyka kamperowa – alternatywne podróżowanie latem 2020! 

Nie mniej jednak, tzw. caravaning, czyli jedna z form turystyki motorowej, gdzie za bazę noclegową i żywieniową służy przyczepa campingowa lub samochód campingowy, w tym sezonie letnim z pewnością zyska na popularności! I świetnie, bo tego rodzaju forma uprawiania turystyki może być trochę niedoceniona. Tymczasem wśród caravaningowców jest wielu pasjonatów i może się okazać, że gdy raz spróbujesz – złapiesz bakcyla. W każdym razie w nadchodzące wakacje warto taką formę wypoczynku przetestować. Bądź co bądź – okoliczności sprzyjają jak nigdy.

wakacje kamperem
Caravaning pozwala na dotarcie w niezwykle piękne miejsca!

Kamper to taki dom na kołach. Na jego pokładzie można izolować się od niesprzyjającego otoczenia i innych ludzi (unikać miejsc publicznych), a zatrzymywać się tam, gdzie będziesz mieć poczucie bezpieczeństwa. To mogą być kameralne pola biwakowe, ale powszechnie wiadomo, że łatwo jest znaleźć odludne miejsca, gdzie można zatrzymać się po prostu „na dziko”

Kamperem możesz pojechać w dowolne miejsce, poznać wiele interesujących zakątków i co najważniejsze – być blisko natury. Zapewni ci to wspaniały relaks! Podróż tego rodzaju autem jest bez wątpienia najbezpieczniejszą formą turystyki podczas epidemii. Można przemieszczać się na duże odległości bez konieczności korzystania z publicznych środków transportu i takich miejsc jak dworce czy lotniska. Śpi się we własnym, wygodnym łóżku (komfortowo i bezpiecznie). Korzysta z własnej łazienki, a jedzenie przyrządza się w swojej kuchni.

Czy fajnie podróżuje się kamperem?

Naprawdę niezwykle łatwo będzie ci unikać tłumów, a jednocześnie swobodnie korzystać z innych aktywności, takich jak jazda na rowerze, wędkarstwo, spływy kajakowe, fotografia – w zależności od tego co lubisz robić lub czego chcesz spróbować. Możesz realizować wiele swoich pasji. Dla większości już sama możliwość przemieszczania się domem na kółkach będzie niesamowitą przygodą i atrakcją. Czy to ze swoją drugą połówką czy też z najbliższą rodziną! W USA tego rodzaju forma turystyki od dawna jest niezwykle popularna. To sposób na niebanalny wypoczynek bez ograniczeń. Wstajesz kiedy chcesz, jesz kiedy chcesz – nie musisz niczego rezerwować, czekać na stolik w restauracji. Wsiadasz za kółko i jedziesz, gdzie tylko zapragniesz. Z pewnością jest to fajny pomysł na spędzenie wakacji dla tych, którzy cenią sobie niezależność.

Na łonie natury można świetnie się bawić.

Kamperem podróżuje się świetnie i z dobrym podejściem – przyzwyczaisz się do ewentualnych niewygód, jak np. niewielka przestrzeń. Ale przecież nie musisz siedzieć ciągle w samochodzie. Wystarczy zatrzymać się w odpowiednim miejscu z fajnym widokiem, wyciągnąć składany stolik i leżak i już możesz delektować się bliskością natury. Można zatrzymać się w miejscu, które będzie świetną bazą wypadową choćby na rower. Poza tym przemieszczasz się z punktu do punktu bez konieczności ciągłego pakowania się, przystajesz gdzie chcesz. Tym sposobem uda ci się zwiedzić mnóstwo miejsc.

Przygotuj się do niesamowitych wakacji w domu na kółkach. Zabierz niezbędniki, mapę drogową, dobre towarzystwo i świetny humor. Spakuj trochę ciuchów – najlepiej sprawdzą się wygodne ubrania sportowe.

Przeczytaj więcej tutaj: „Stylowo i wygodnie. Jak zachować status quo w podróży kamperem?”.

A potem wyrusz trasę na przeciw przygodzie! Poczujesz się jak zapaleńcy przemieszczający się podobnymi środkami transportu po amerykańskiej drodze marzeń – Route 66, o której powstało wiele filmów, książek i utworów muzycznych. Przemierzanie długich tras w celach turystycznych jest naprawdę ekscytujące i inspirujące! Polecamy!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel