Ładowarki indukcyjne

Ilość produktów: 1
Kolor
Typ produktu

Jak działa ładowarka indukcyjna i co ją wyróżnia? Pod wieloma względami jest to rewolucyjne rozwiązanie, które pomoże Ci zaoszczędzić sporo czasu, a także znacznie podniesie komfort pracy ze smartfonem lub smartwatchem. Co trzeba wiedzieć o ładowarkach indukcyjnych? Które zasługują na szczególną uwagę?

Ładowarki indukcyjne, czyli bezprzewodowe ładowanie Twojego telefonu

Ładowarka indukcyjna do telefonu działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Kluczowym elementem jest cewka nadawcza, która wytwarza prąd przemienny, co z kolei generuje pole elektromagnetyczne. Od czego zależy to, w jakim czasie ładowarka bezprzewodowa do telefonu naładuje nasze urządzenie?

Kluczową rolę odgrywa liczba zwojów, jaka znajduje się w cewce nadawczej. Nie można jednak lekceważyć tego, w jakie moduły wyposażony jest nasz smartfon. Cewka odbiorcza, którą zwykle umieszcza się po wewnętrznej stronie obudowy, również musi spełniać szereg rygorystycznych norm. Takie najwyższej jakości ładowarki odnajdziecie w sklepie Denley.pl.

To, co widzi typowy użytkownik telefonu ładowanego indukcyjnie, jest bardzo proste: kładzie on urządzenie na moduł indukcyjny i może zapomnieć o kablach, dzięki czemu zmniejsza się też ryzyko uszkodzenia mechanicznego slotu USB-C lub portu Lighting w naszym smartfonie za sprawą ciągłego wpinania do niego ładowarki.

Zalety ładowarek indukcyjnych: dlaczego warto ją mieć?

Kluczową kwestią jest wspomniane już wcześniej uwolnienie się od kabli. Warto pamiętać też o tym, że jest to standard, który rozwija się niezwykle dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu ładowarka indukcyjna do telefonu była jedynie ciekawostką.

Dziś moduły ładowania bezprzewodowego można odnaleźć nie tylko w najdroższych urządzeniach na rynku, ale w niemal wszystkich nowych smartfonach, które są dostępne w sprzedaży. Indukcja na dobre wkroczyła też do świata motoryzacji oraz inteligentnych akcesoriów. W wielu miastach można odnaleźć na przykład ławki z modułem ładowania indukcyjnego, które są zaopatrywane w prąd z paneli słonecznych lub sieci energetycznej.

Eksperci wskazują też na to, że ładowanie indukcyjne pozwoli nieco dłużej utrzymać dobrą kondycję baterii. Wynika to z tego, że pole elektromagnetyczne zwykle nie ma zbyt dużego napięcia. Urządzenie jest ładowane nieco dłużej, jednak ogniwa litowo-jonowe czy litowo-polimerowe, które spotykamy w większości smartfonów dostępnych na rynku, odwdzięczą nam się w zamian dłuższą pracą.

Bezprzewodowe ładowarki indukcyjne — z jakimi urządzeniami są kompatybilne?

Jeśli chcemy korzystać z tej technologii, musimy upewnić się, że nasz smartfon wspiera standard Qi Wireless Charging. Został on opracowany w 2008 roku przez organizację WPC, która zrzesza wszystkich dużych producentów elektroniki użytkowej.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, wszystkie pomiary i testy wykonywane są w autoryzowanych, niezależnych od danego producenta, laboratoriach. Ładowarka bezprzewodowa musi spełnić rygorystyczne wymagania, by producent mógł sprzedawać je jako kompatybilne ze standardem Qi Wireless Charging. Urządzeniem zgodnym z tym standardem, jest elegancka, dostępna w białej lub czarnej wersji kolorystycznej, ładowarka Q-Touch, jaką można kupić w sklepie Denley.pl.

Produkty, które spełniają rygorystyczne wytyczne, jakie narzuca standard Qi, są wcześniej testowane w zakresie bezpieczeństwa oraz łatwości użytkowania.

Warto wskazać też na to, że ładowarka indukcyjna do iPhone’ów również jest zgodna z tą normą. Pomimo tego, że producent z Cupertino rozwija swój własny standard, MagSafe, nie zdecydował się na wprowadzenie na rynek rozwiązania, które nie byłoby zgodne z Qi Wireless Charging.

Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?

Dobra ładowarka indukcyjna zwykle ma moc zbliżoną do 10-15W. Użytkownik nie musi obawiać się o kompatybilność, jeśli dany produkt jest zgodny z normą Qi Qireless Charging. Taką ładowarką szybko zasilimy zarówno urządzenia działające pod kontrolą Androida, jak i smartfony od Apple.

Inwestycja w ładowarkę indukcyjną nie musi oznaczać konieczności wydawania dużych kwot. Sprawdzone, zgodne ze standardem Qi ładowarki bezprzewodowe, które uwolnią nas od kabli, można kupić w sklepie Denley już za 39 złotych! W tej cenie dostajemy sprawdzony, najwyższej jakości, produkt.

Zawsze warto upewnić się, czy ładowarka jest zgodna z normą CE oraz czy jest przeznaczona na rynek europejski, czyli ma odpowiednią końcówkę do kontaktu. Stosowanie przejściówek może obniżyć realną moc pracy urządzenia, w wyniku czego cały proces ładowania bezprzewodowego będzie o wiele dłuższy. To kolejny powód, by skorzystać z oferty firm, które działają na naszym rodzimym rynku.

pixel