Odzież trekkingowa - wiosna / lato!

2020-05-12
Odzież trekkingowa - wiosna / lato!

W sezonie wiosenno-letnim 2020′, a także jesienią będziemy stawiać na alternatywne formy uprawiania turystyki. Spontaniczne wypady na Wybrzeże Egejskie czy Riwierę Turecką z całą pewnością będą utrudnione, za to jest to świetny czas, by próbować czegoś nowego! Na znaczeniu zyskają wycieczki krajoznawcze, caravaning, piesze wędrówki. Lato za pasem, zatem już teraz warto się do tego typu wypraw przygotować. Przyda się mapa, plecak i dobrej jakości odzież trekkingowa! 

Sam trekking jest stylem uprawiania turystyki. Tutaj do aktywnego spędzania czasu wykorzystuje się specyficzne ukształtowanie terenu oraz warunki pogodowe. Taką jego najbardziej charakterystyczną gałęzią jest klasyczny trekking górski. Coś pomiędzy turystyką pieszą a wspinaczką. Wierzchołki, granie, przełęcze cieszą się niezwykłą popularnością wśród miłośników górskich wędrówek. I nie należy mylić tego ze zdobywaniem Gubałówki Trekking cechuje się tym, że warunki jego uprawiania (terenowe, klimatyczne) są dość trudne. W Polsce można uprawiać również trekking rzeczny, a na świecie – polarny, tropikalny, pustynny, lodowcowy. Dzieli się też go na letni i zimowy.

Szczęśliwie kraj nasz bogaty jest w górskie tereny i tego lata drzwi do ich eksploracji czekają na nas otworem. Możesz udać się np. na Główny Szlak Beskidzki lub Główny Szlak Sudecki, a jeśli interesuje cię krótki wypad w piątek po pracy – możesz wpaść np. na Szlak Orlich Gniazd. Oczywiście na takie wakacje czy weekendy nie wyruszamy bez odpowiedniego przygotowania, pamiętając, że natura rządzi się swoimi prawami. Należy mieć wobec niej pokorę, sprawdzać pogodę, warunki na bocznych szlakach. Nie zapominać o zaleceniach obowiązujących na danych terenach i przygotować się odpowiednio! Dla początkujących i zaawansowanych trekkingowców podstawą jest odpowiednia odzież trekkingowa!

Ubrania trekkingowe męskie – must have na wędrówki!

W terenie możesz natrafić na zmienne warunki atmosferyczne, twoja aktywność będzie duża i nic nie może cię ograniczać. Turystyczne ubrania trekkingowe mają zapewniać ci pełną swobodę ruchów, a przy tym chronić przed deszczem, słońcem, wiatrem, chłodem. Dlatego decydując się na ubrania do trekkingu stawiaj na wygodę i funkcjonalność. Nie musisz jednak wydawać na niej całej wypłaty! Tanie ubrania trekkingowe, jeśli są dobrej jakości – sprawdzą się świetnie.

Jaka odzież trekkingowa może się przydać?

ubrania trekkingowe, odzież trekkingowa
Kurtka softshell Denley.pl

Wybór odzieżowych elementów ekwipunku na konkretną wyprawę zależy od różnych czynników np. od pory roku, pogody, miejsc, w których zamierzasz nocować.  Pamiętamy, że nasza mobilna garderoba, ma przede wszystkim służyć, a w outdoorze ubieramy się warstwowo. Wybierając się w góry na kilka dni niezbędne będą:

Podczas trekkingu nie musisz wyglądać modnie. Jednak współczesne ubrania outdoorowe dostępne w Denley.pl pozwalają na łączenie funkcjonalności ze stylem.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel