Powerbanki

Ilość produktów: 11
Marka
Kolor
Cena
Typ produktu

Powerbank to świetny gadżet zarówno dla studenta, pracowników w firmie, jak i dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem, na przykład na wycieczkach górskich. Jakie cechy powinno spełniać dobre urządzenie tego typu? Dlaczego warto mieć powerbank przy sobie? Zobaczmy!

Powerbank — ratunek dla padającej baterii

Żyjemy w czasach, kiedy rozładowana bateria w smartfonie urosła do rangi ogromnego problemu. Rozładowany telefon nie przyda nam się jako nawigacja, ani nie umożliwi nam szybkiego nawiązania kontaktu ze znajomymi w mediach społecznościowych.

Może też zdarzyć się sytuacja, kiedy zabraknie nam dosłownie kilku procent baterii, by odebrać ważne połączenie przychodzące, na przykład od firmy, gdzie złożyliśmy CV. Właśnie w takiej sytuacji kluczową rolę może odegrać dobry powerbank, który umożliwi nam skorzystanie z telefonu w podróży.

Jaki powerbank wybrać i na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Najlepsze powerbanki przede wszystkim powinny cechować się dużą pojemnością, wynoszącą nawet 20000 mAh. Takie urządzenia odnajdziecie w sklepie Denley. Warto też upewnić się, czy urządzenie, jakie wybieramy, ma odpowiednie zaplecze komunikacyjne.

Absolutną podstawą są co najmniej dwa porty USB, dzięki czemu będziemy mogli szybko zasilić energią elektryczną nie tylko smartfona, ale też na przykład nawigację samochodową czy tablet. Powinniśmy postawić na urządzenia, które spełniają standard klasy energetycznej A+.

Rekomendowane przez użytkowników powerbanki zwykle mają pojemność wahającą się między 8000 a 20000 mAh. Przed zakupem warto upewnić się, czy urządzenie ma wbudowany tryb szybkiego ładowania. W przeciwnym razie może okazać się, że pełne naładowanie go może trwać wiele godzin.

Powerbank nie tylko do smartfona — co możesz naładować powerbankiem?

Mimo tego, że największymi beneficjentami powerbanków są użytkownicy smartfonów, to powinniśmy też pamiętać o tym, że można nimi zasilić wiele innych sprzętów. Można tu wskazać na przykład na tablety, smartwatche, nawigacje samochodowe, czytniki czy przenośne akcesoria audio, na przykład słuchawki lub nieduże głośniki.

Niektóre powerbanki będą w stanie odrobinę doładować moduł akumulatora w laptopie, jednak na pewno nie uda nam się w ten sposób zasilić całego ogniwa. Wynika to z tego, że bateria w laptopie zwykle ma o wiele większą pojemność.

Najważniejsze cechy dobrego powerbanku

Dla wielu osób kluczową rolę odgrywa cena. Ile kosztują powerbanki? W Denley.pl za podstawowy model zapłacimy jedynie 90 złotych. Nawet urządzenia o pojemności wynoszącej aż 10000 mAh, które powinny wystarczyć na trzykrotne zasilenie akumulatora w smartfonie, nie uszczuplą zbyt mocno naszego konta w banku. Można je kupić za około sto złotych.

Ciekawą opcją jest też powerbank z nadrukiem. Można tu wskazać na przykład na model J13A dostępny w ofercie Denley.pl. Urządzenie kosztuje 119 złotych i oferuje dwa moduły ładowania USB, a także jeden port microUSB.

Sporą popularnością cieszą się też powerbanki ze śmiesznymi nadrukami. Ważną cechą, na którą trzeba też zwrócić uwagę, jest czytelny ekran informujący o poziomie naładowania akcesorium. W zależności od wersji produktu występują albo oznaczenia kolorystyczne (zielone, żółte, czerwone), albo procentowo wyrażona informacja na ekranie LED-owym.

Obserwując stan naładowania powerbanku, zawsze będziemy wiedzieć, kiedy powinniśmy go wpiąć do źródła zasilania. To szczególnie ważne, jeśli wiemy, że kolejnego dnia będziemy z dala od miejsc, gdzie moglibyśmy skorzystać z ładowarki, na przykład w trasie po mało uczęszczanych drogach lub na samotnej wycieczce, z dala od cywilizacji.

pixel