Ubrania fandomowe!

2018-01-24
Ubrania fandomowe!

Czegokolwiek! Jakiegoś elementu, dzieła czy osobowości związanej z popkulturą! Fandomy! Kiedyś mówiło się tak głównie o wielbicielach fantastyki, mangi i anime, dziś używanie tego pojęcia określającego subkulturę fanowską – rozprzestrzeniło się również na inne grupy i traktuje się je bardziej na luzie i w szerszym ujęciu. Maniacy sportu, sportowców, wykonawców np. wokalistów czy zespołów muzycznych, gier komputerowych, kultowych seriali, filmów i książek, różnych postaci, miejsc itd. – uwielbiają manifestować swoje zainteresowania nosząc akcesoria i ubrania fandomowe, z charakterystycznymi emblematami, nadrukami, napisami i hasłami.

Męska bluza z nadrukiem_Denley.pl
Po co nosić ubrania fandomowe?

Fandomy to całe rzesze fanów danego tematu. Zakładają wyróżniające się ubrania fanowskie nie tylko po to, by zwrócić uwagę na swoje zamiłowanie np. do kultowego filmu jak ‚Star Wars” i podkreślić swoją dozgonną miłość, ale też by tworzyć pewną specyficzną społeczność, która dzieli zainteresowania. Hipotetyczne – na ulicy spotykają się dwie obce osoby, po ubraniu których widać, że są fanami serialu „Stranger Things”. Dzięki ciuchom z printami wysyłają do siebie komunikat, że jedna osoba śmiało może drugą zagadnąć i na pewno znajdą w takiej rozmowie wspólny mianownik. Ale oczywiście fandomy spotykają się również na specjalnie zorganizowanych konwentach, itd. To już prawdziwi zajawkowicze!

Najmodniejsze ubrania to koszulki z motywem fandom, tzw. Fandom T-shirts i fandomowe bluzy. Nadruki na nich mogą dotyczyć ulubionej postaci jak Sherlock Holmes czy Harry Potter, motywu z kultowych komiksów, ale też wszelkich innych, które wyrażają przekonania czy zainteresowania. Niektórzy mogą być np. wielbicielami Warszawy, Nowego Jorku czy Paryża i na co dzień się z tym obnosić. Ubrania fandomowe są również dla nich!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel