Ubrania Two-tone. O co kaman?

2018-01-11
Ubrania Two-tone. O co kaman?

Tak jest między innymi z ubraniami two-tone, których styl jest tak oczywisty, że czasem nie zauważamy ich potencjału!

Two-tone! O co chodzi?

Z tekstu na blogu pt. „Czym jest color blocking w modzie?” mogliście dowiedzieć się już – o celowym dobieraniu kolorów ubrań w stylizacji, które to dzięki komplementarnym wobec siebie odcieniom – nadają outfitowi wyjątkowego charakteru. Kontrastującego, energetycznego, wyrazistego i wręcz zahaczającego o artyzm.

Two-tone longsleeve_ Denley.pl

Nie da się ukryć, że właśnie w kolorach tkwi siła i to one, w ogromnym stopniu, wpływają na to, jak odbierany jest image danej osoby. Tutaj szczegóły naprawdę robią różnicę i z tą myślą designerzy modowi projektują odzież two-tone.

Stylizacje dwukolorowe tym różnią od tych tworzonych na bazie color-blockingu, że nie trzymają się ściśle zasad wytyczanych przez koło kolorów, ale też dwa kolory można odnaleźć na kilku odrębnych ciuchach (w całej stylówce) jak i na jednym.

Przykładem może być choćby męski longsleeve ze zdjęcia obok. Co go wyróżnia? Oczywiście zastosowanie dwóch barw. Prosty zabieg, który sprawił, że bluzka ta ma zupełnie inny wyraz, niż gdyby była np. cała czarna.

Co to daje?

Sprytne rozwiązanie z odcięciem rękawów innym kolorem powoduje, że męskie ramię wygląda szerzej, dzięki czemu cała sylwetka nabiera korzystniejszego kształtu. Ponadto jest to „iluzoryczne” ubranie na cebulkę, które jak wiadomo – każdej stylówce dodaje kilka punktów w skali fajności. Podobne triki można znaleźć na bluzach czy swetrach, gdzie górna część jest np. jasna, a dolna ciemna, a męska klata wygląda dzięki temu na bardziej atletyczną. Albo też  w męskich koszulach, gdzie od reszty wyróżniają się np. mankiety i kołnierzyk, co nadaje stylizacji szczególnej, indywidualnej specyfiki. Ale gdy przyjrzycie się uważnie – łatwo dostrzec, że trend two-tone można odnaleźć dosłownie we wszystkich dostępnych współcześnie elementach męskiej garderoby.

Mężczyznom – fashionistom, którym zależy na wydobyciu ze stylizacji 100% jej potencjału – zwracanie uwagi na two-tone – daje naprawdę dużo nowych możliwości. Wystarczy umiejętnie wykorzystać moc tego z pozoru błahego efektu, by wyglądać jeszcze lepiej! Dodać sobie optycznych centymetrów w klatce, lub zmniejszyć ich ilość na odstającym brzuchu. Sprawić, by z pozoru  niedbała, streetwearowa stylizacja, wydobyła oczekiwany power look!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel