Skórzane białe buty i inne ubrania ze skóry - jak je czyścić, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

2021-11-08
Skórzane białe buty i inne ubrania ze skóry - jak je czyścić, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

Biała skórzana odzież i inne skórzane białe dodatki bywają problematyczne jeśli chodzi o utrzymanie ich w perfekcyjnej czystości. Wszystkie białe ubrania, buty i dodatki typu torebki, plecaki, portfele, nerki i wszelkie inne wyroby ze skóry naturalnej, mają to do siebie, że szybciej niż inne łapią brud. Jeśli trafiłeś tutaj, bo nurtuje Cię jak umyć białe buty lub jak wyczyścić białe buty ze skóry, to w poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi.

Czyszczenie białych butów ze skóry - jak się za to zabrać?

Jeśli posiadasz choć jedną parę białych bądź jasnych butów, to na pewno nie raz zastanawiałeś się jak prać białe buty lub czym umyć białe buty? Temat wcale nie jest prosty, gdyż kolor biały z zasady najszybciej się brudzi, niezależnie od tego, w jakim materiale występuje. W przypadku białych butów rzecz jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo buty mają styczność z bardzo różnymi rodzajami zabrudzeń, nawet z tymi najtrudniejszymi do usunięcia jak błoto, mokra trawa, czy zanieczyszczenia występujące na ulicach miast – sadza, pyły remontowe, kurz i tym podobne.

Białe buty ze skóry należy czyścić w bardzo podobny sposób jak inne białe obuwie, na przykład sportowe, wykonane z delikatnej siateczki trampki. A jak wyczyścić białe buty z siatki? Czy można je wrzucić do pralki? Niestety lepiej tego nie robić, choć byłoby to najbardziej wygodne rozwiązanie, mogłoby zakończyć żywot Twoich ulubionych białych butów. Jak je zatem wyczyścić?

  1. Przygotuj szczotkę z mocnym, gęstym włosiem. Najlepiej żeby była nowa i nieużywana, gdyż wtedy nie ma ryzyka, że dodatkowo zabrudzi buty.

  2. Ponadto będziesz też potrzebować kostki szarego zwykłego mydła i sporej dozy cierpliwości.

  3. Zmocz buty bardzo delikatnie, tak aby woda nie dostała się do środka obuwia.

  4. Włóż do środka buta suchą dłoń, a drugą ręką nałóż szare mydło na czubek buta.

  5. Następnie zmocz szczotkę i zacznij delikatnie szorować but. Jeśli dana para wykonana jest z bardzo wrażliwej Twoim zdaniem tkaniny, lub skóry która mogłaby się porysować, wówczas zamiast szczotki użyj kawałka miękkiej ściereczki, oczywiście najlepiej również nowej. Postaraj się, aby ściereczka była w kolorze białym, gdyż kolorowa nowa ściereczka podczas pocierana o but, mogłaby puścić farbę i dodatkowo nieodwracalnie zafarbować obuwie.

Białe obuwie
Białe obuwie

Jeśli obawiasz się, że nie podołasz zadaniu wyczyszczenia białych butów skórzanych lub wykonanych z lekkiej siateczki, lub innego materiału, oddaj buty w profesjonalne ręce, na przykład do pralni chemicznej.

Pranie kurtki ze skóry w pralce - czy to w ogóle możliwe?

Wyroby ze skóry naturalnej absolutnie nie nadają się do czyszczenia, czy prania w pralce automatycznej. A jak jest z wyrobami ze skóry ekologicznej? Czy można je prać w pralce? Jeśli nie, to jakie sposoby i metody na ich czyszczenie wybrać? Kurtek i innych produktów wykonanych ze sztucznej skóry lepiej nie prać w pralce. Tak naprawdę najbezpieczniejszym dla nich sposobem czyszczenia, jest przemywanie ich wilgotną ściereczką nasączoną delikatnymi detergentami. W niektórych przypadkach można użyć wybielacza lub odplamiacza, który w bezpieczny sposób usunie większe zabrudzenia.

Zapamiętaj, że męskie kurtki skórzane nie nadają się do prania w pralce ani prania ręcznego. Jak zostało wspomniane powyżej, należy je przemywać mokrą ściereczką z niezbyt silnym detergentem. W internecie znajdziesz między innymi środki odpowiednie do czyszczenia tego typu odzieży i obuwia, poszukaj jeśli potrzebujesz więcej danych.

Kurtka-meska-przejsciowa-bomberka-biala-Denley
Kurtka-meska-przejsciowa-bomberka-bezowa-Denley
Kurtka-meska-przejsciowa-bomberka-szara-Denley

Skórzane portfele i inne akcesoria - czy możesz je czyścić samodzielnie w domu

Zastanawiasz się, czy czyszczenie portfeli i innych wyrobów skórzanych w domu i na własną rękę jest dla nich bezpieczne? Owszem, ale musisz pamiętać o kilku regułach. Jeśli już zabierasz się za czyszczenie skórzanego portfela, czy paska, po zakończonym procesie mycia i suszenia, należy taki wyrób poddać solidnej pielęgnacji. Jak to zrobić? Kup specjalny środek do impregnacji skóry naturalnej lub ekologicznej, w zależności od rodzaju czyszczonego materiału. Po umyciu produktów zaimpregnuj je dokładnie i pozostaw do wyschnięcia i daj możliwość wchłonięcia detergentowi w skórę, co pozwoli mu zachować świeżość na dłuższy czas.

Poszukujesz nowego portfela, który posłuży Ci przez długie lata? Sprawdź co w swojej ofercie ma sklep internetowy Denley.pl. Kliknij w zdjęcie produktu, aby przejść do strony o nim i zobaczyć szczegóły. Portfele proponowane przez nasz sklep są wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. Znajdziesz różne kolory i modele. Kliknij w portfele męskie i sprawdź całą ofertę.

Portfel-meski-skorzany-czerwony
Portfel-meski-skorzany-brazowy
Portfel-meski-skorzany-czarny
Portfel-meski-skorzany-ciemnobrazowy
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel