Przegląd koszul: wzorzysta koszula męska!

2020-05-22

Koszula stanowi kwintesencję męskiej elegancji! Na przestrzeni wieków zrobiła spektakularną karierę i choć początkowo służyła za bieliznę, skrzętnie skrywaną przed światem, to dziś trudno wyobrazić sobie bez niej męski styl! Na tle rozlicznych fasonów i modeli koszul wyróżnia się wzorzysta koszula! 

wzorzysta koszula męska
Subtelna, wzorzysta koszula męska. Denley.pl

Koszule mają bardzo bogatą historię. Przyjmuje się, że ich początki miały miejsce wśród koczowniczych plemion starożytnej Mezopotamii. Jednak koszule wzorzyste stały się modne dopiero na początku XX wieku. Wcześniej cieszyły się niesławą, gdyż uważano, że ci, którzy decydują się je nosić – tuszują problemy z higieną osobistą i maskują zabrudzenia. Dla przełamania tego stereotypu stworzono koszule we wzory, jednak wzbogacone o biały kołnierzyk i mankiety, które to miały demaskować pobudki brudasów, próbujących uciec się do podstępu  Natomiast już w latach 50-tych cieszyły się one ogromną popularnością.

Szczególnie koszule hawajskie, przywiezione przez amerykańskich żołnierzy z Polinezji – stały się hitem. Wzornictwo i konstrukcja podrasowana przez przemysłowca Alfreda Shaheena, który zauważył w nich potencjał na zawsze wpisały się w letnie, luźne oblicze mody!

Wzorzysta koszula męska – współcześnie! 

Koszule z printami różnego rodzaju wpisują się w męską awangardę. Nawet najbardziej subtelne wzornictwo raczej będzie cieszyć się uznaniem wśród mężczyzn, którzy odważnie podchodzą do stylu, są indywidualistami i przełamują konwencje! Świetnie dobrane detale, np. w postaci koszuli urozmaiconej o charakterystyczne nadruki – wznosi męskie stylizacje na wyższy poziom! Akcenty eksponowane z pełną świadomością i rozmysłem nie pozostają bez echa w tym, jak postrzegają cię inni. Z pewnością wyróżniają cię z tłumu!

koszule wzorzyste denley
Wyraziste wzory dominują charakterem w neutralnej stylizacji. Denley.pl

Trend związany z nadrukami jest hiper powszechny w modzie miejskiej. T-shirty z nadrukami czy bluzy w printy to już standard. Jednak nurt ten świetnie odnajduje się w casualu i w męskiej elegancji.

Wprawdzie wzorzysta koszula do garnituru formalnego nie bardzo pasuje (z wyjątkami), to już wszelkie inne stylowe outfity urozmaici i nada im niesamowitej ekspresji! Koszula wzorzysta męska włożona do dopasowanych jeansów, spodni chino czy stylowych szortów sprawia, że wizerunek szybuje! Jest swobodny, a zarazem imponuje klasą i wyraźnym mariażem z sednem mody! Powściągliwe wzory prezentują się szykownie. Subtelne nadruki takie jak kropki, paski, drobne motywy nadają wizerunkowi klasy. Odważne printy fitować będą ze stonowanymi, pozostałymi elementami outfitu, podkreślając wyrafinowany charakter!

Przeczytaj więcej: „Wzorzyste koszule męskie! Jak je nosić?”

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel