Powrót do przeszłości, czyli ubrania z lampasami.

2018-09-08
Powrót do przeszłości, czyli ubrania z lampasami.

Spodnie z lampasami i inne ubrania z charakterystycznymi pasami po bokach nogawek czy rękawów – będą rządzić na ulicach tej wiosny! Retro trend, który dawniej symbolizował kicz – nie upadł, ma się dobrze i wręcz przybiera na sile.

Skąd wzięły się lampasy?

Ich historia ściśle wiąże się z militariami. Dzięki pojedynczym lub podwójnym pionowym pasom w różnych kolorach, biegnących wzdłuż szwów spodni, można było rozróżnić przynależność żołnierzy do konkretnych formacji wojskowych. Pełniły też funkcję ozdobną. Taki akcent można np. zauważyć w tradycyjnych spodniach góralskich. Bluzy i spodnie z lampasami, a także dresy i kurtki – były hitem lat 90-tych ubiegłego wieku.

Dla kogo spodnie z lampasami?

Spodnie z lampasami, poza tym, że są modne – mają również inne zalety. Pas biegnący wzdłuż nogawki – optycznie wyszczupla nogi i wydłuża sylwetkę. Jeśli więc masz kilka nadprogramowych kilogramów, czy choćby zbyt masywne uda – taki model spodni jest dla ciebie! Mało tego! Ten trend jest wybawieniem dla tych, którzy chcą swoim starym, nieco skurczonym portkom – dać drugie życie. Po każdej stronie nogawki wystarczy wszyć lampas i gotowe!

dres męski
Męski dres, z lampasami wzdłuż nogawek i rękawów_Denley.pl

Nie zachęcamy cię jednak do tego, byś brał się za to sam. Powierz sprawę komuś z krawiecką żyłką, albo po prostu – kup sobie nowe spodnie z lampasami. Warto mieć chociaż jedną parę takich w swojej szafie.

Jak i do czego nosić ubrania z lampasami?

Choć kojarzą się one najbardziej ze stylem sportowym, to aktualnie każda sfera mody korzysta z tego trendu. Nikt się nie zdziwi, jeśli na nadchodzącej gali Oskarowej, jakiś aktor czy inny gwiazdor popkultury – będzie miał wszyte lampasy do eleganckiego smokingu. Jednak te, najpopularniejsze są w modzie casualowej i codziennej. Lampasy zdobią klasyczne jeansy, spodnie materiałowe jak i męskie bluzy czy bawełniane komplety dresowe. Można je zestawić z typowo sportową górą, jak i skórzaną kurtką. Duża dowolność! Ozdobny pas, w kontrastowym kolorze, biegnący wzdłuż spodni lub całej stylizacji – nada jej szczególnego charakteru, niezależnie od tego czy będzie to outfit casualowy czy elegancki.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel