Modern Safari. Czym charakteryzuje się ten styl?

2020-06-29
Modern Safari. Czym charakteryzuje się ten styl?

Obok wszelkich poprawnych, poukładanych, powszechnie akceptowalnych obliczy – każdy facet ma swoją drugą stronę. Tę bardziej dziką, instynktowną. Lubimy czasem wyskoczyć ze skrojonych na miarę garniturów, co nie znaczy, że od razu zamieniamy je na bermudy i kwiecistą koszulę. Wakacyjny styl dla mężczyzny o rebelianckiej duszy, który jednak świetnie czuje się w klasyce i wyróżnia elegancją w każdych okolicznościach to modern safari!

Wewnętrzna ekspedycja wyrażana powierzchownością.

Nowoczesne Safari cechuje się prostotą, surowością i sznytem zarazem! Inspirowane safari elementy męskich stylizacji mają ponadczasowy, nieco wyrafinowany charakter. Na bazie ubrań w tymże nurcie można skompletować wygodny, letni outfit idealny na ciepłe dni! Tutaj na pierwszy plan wychodzą neutralne kolory, które łączą się z motywami emanującymi męskością.

Współczesny Indiana Jones celuje w zakurzone, piaszczyste odcienie. Takie barwy jak khaki, beż, krem czy biel są nie tylko modne, ale też idealne do obrony przed wysokimi temperaturami. Uzupełnieniem tych neutralności mogą być soczyste pomarańcze, żółcie, kolory krwisto-czerwone, ziemiste, pustynna zieleń czy kamuflaż, znany u nas powszechniej jako moro.

styl safariModern Safari – elementy!

  • Kurtka Safari – kluczowy element stylu! Historycznie stanowiła ona zasadniczy element tropikalnego umundurowania noszonego przez żołnierzy w afrykańskim buszu. Lekka, wyposażona w kieszenie cargo, z pasem i pagonami to najpopularniejszy model. Alternatywą może być wszechstronna, męska kurtka przejściowa kolorze khaki z militarnymi motywami.
  • Koszula. Klasyczna, prosta w typie slim, a także czysta i wyprasowana. To są cztery podstawowe warunki by twój model wpisał się w nowoczesnego Safari. Najlepiej, jeśli będzie stworzona z bawełny lub lnu, aby latem było ci wygodnie, przewiewnie i lekko! Ponadczasowe kolory to biel, kolory sawanny, odcienie pustynnej zieleni. Podwinięte mankiety, pagony, kieszenie – podkręcą twój indywidualizm w wyrażaniu obranej estetyki. Sprawdzi się również koszula z krótkim rękawem! Również bluzka Henley, świetnie fitująca z bojówkami lub szortami chino.
  • Dopasowane spodenki do kolan, spodnie chinosy, wąskie spodnie cargo – to niewątpliwie fundamenty nurtu Modern Safari! Funkcjonalne, swobodne – są kluczowym elementem takiej stylizacji.
  • Stylizacje uzupełnią zamszowe derby lub buty trekkingowe.
  • Akcesoria: klasyczne zegarki na skórzanych paskach, skarpetki w odważnych tonacjach przełamujące monotonność stylizacji, letnie kapelusze słomkowe, okulary przeciwsłoneczne, skórzana torba na ramię.

Nowoczesna estetyka Safari jest klasyczną i praktyczną opcją jeśli idzie o letnie stylizacje męskie. Tutaj bieżące trendy świetnie korespondują z ponadczasowym, wyrafinowanym podejściem do indywidualnego stylu. Bezszelestne, sprawne poruszanie się po meandrach mody nigdy nie było prostsze!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel