Męski grooming - co powinieneś wiedzieć?

2016-08-11
Męski grooming - co powinieneś wiedzieć?

Z groomingiem? Czy mam na myśli strzyżenie psów i kotów w zwierzęcych salonach piękności, co by je później w konkurencjach o puchar misterów wystawiać? A no nie. Choć kajtki na czterech łapach rzeczywiście ogarniane są przez. tzw. groomerów. W kontekście mężczyzny chodzi raczej o wystawianie wypucowanej na błysk facjaty na światło dzienne.

Tak konkretnie, z angielska brzmiący „grooming” zawiera w sobie ogół męskich czynności pielęgnacyjnych. W codziennym życiu oznacza to, że facet wygląda dobrze nie tylko w swoich ubraniach lecz też we własnej skórze. Reprezentuje indywidualny styl i poprzez fryzurę, idealnie przystrzyżony zarost, wygląd skóry, zapach roztacza wokół siebie szczególną atmosferę perfekcjonizmu i męskości.

shutterstock_257132974Filary męskiego groomingu:

Dwa najmocniejsze to fryzura i zarost. Wszak to od strzyżenia i stylizowania włosów pochodzi nazwa trendu.

  • Fryzura – idealnie dobrana, starannie wystylizowana, często odświeżana u fryzjera. Sprawdź też: NAJMODNIEJSZE FRYZURY MĘSKIE 2016.
  • Przystrzyżony i wymodelowany zarost – nie bez powodu barber shopy aktualnie przeżywają swój renesans. Tutaj profesjonaliści dbają o takie przycinanie i pielęgnację aby jednocześnie wymodelować twarz delikwenta, skorygować ewentualne defekty, nadać wyglądowi charakteru.

Ale grooming to również dbałość o inne detale. Liczy się całokształt, ogólny look, na który składają się też:

  • Brwi, nos, uszy – co ma być poskromione trzeba poskromić.
  • Skóra – zadbana i gładka, wyglądająca zdrowo i świeżo, której egzystencja jest poparta przestrzeganiem zdrowej diety i używaniem dobrych jakościowo kosmetyków.
  • Uzębienie – ładny uśmiech, świeży oddech.
  • Zapach – stylowe, dobre perfumy w subtelnej ilości, które mają uwodzić! Jak uwieść – dowiedz się z tego wpisu: UWIEDŹ KOBIETĘ ZAPACHEM.
  • Przywiązywanie wagi do wyselekcjonowanych produktów związanych z męską urodą i pielęgnacją – od perfum, poprzez kosmetyki na akcesoriach skończywszy.

Dbanie o swój wizerunek i stylizacja nie tylko w zakresie mody, ale też wyglądu zewnętrznego poprawia samopoczucie, zwiększa pewność siebie i siłę przebicia. Warto wydobywać i wykorzystywać wszystkie swoje atuty! Nie taki grooming straszny jak go malują A jeśli nie wiesz jak zacząć by poprawić swoją urodę – przeczytaj również wpis o tym CO POWINNA ZAWIERAĆ MĘSKA KOSMETYCZKA?!

 

[adrotate banner=”29″]

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel