Maseczki ochronne basic!

2020-04-27
Maseczki ochronne basic!

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przewartościowała różne sfery życia i niewątpliwie wpłynęła również na zachowania modowe. W tym bezprecedensowym czasie na nieco dalszy plan zeszły oczekiwane wcześniej trendy. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją zastąpione zostały one jednak innymi. To właśnie teraz – te najbardziej szykowne ubrania porzuciliśmy na rzecz luźniejszych, które to wydają się być bardziej adekwatne. Trzy główne nurty w stylu skupiają się na odzieży idealnej do pracy i nauki w systemie home office, ubraniach sportowych, które zapewniają największą wygodę, a także na modzie streetwear. I tutaj pojawiły się zupełnie nowe, za to niezbędne „gadżety”. Chodzi o maseczki ochronne na twarz!

Przy czym oczywistą i bezdyskusyjną sprawą jest to, że maseczka ochronna ma pełnić funkcje zabezpieczające! Design jest tutaj kwestią drugorzędną. Wprawdzie siłą rzeczy to niezbędne dziś akcesorium wpisuje się w modę miejską, bo aktualnie, na zewnątrz musimy nosić je obowiązkowo, to przede wszystkim – ma chronić zdrowie. Twoje i spotykanych / mijanych przez ciebie osób!

Maseczki ochronne na twarz! Dlaczego trzeba je nosić?

Dyskusja na temat skuteczności noszenia maseczek ochronnych cały czas przetacza się przez wszelkiego rodzaju media, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Na początku epidemii koronawirusa, informacje o tym, że nie trzeba nosić maseczek – były prawdopodobnie motywowane potrzebą zabezpieczenia w nie pracowników ochrony zdrowia. Wszystko działo się niespodziewanie i szybko. Publiczny nakaz zakrywania twarzy w krajach azjatyckich przyczynił się prawdopodobnie do spłaszczenia krzywej wzrostu zachorowań tamże. Różnego rodzaje raporty związane z COVID-19 mówią, że choć powszechne noszenie maseczek nie wyeliminuje wirusa całkowicie, to jednak może go znacznie ograniczyć. Szczególnie, jeśli będziemy przestrzegać również innych obostrzeń, jak np. częste i prawidłowe mycie rąk, unikanie dotykania twarzy i zachowywanie dystansu. Udowodniono, że każdego typu maseczka na twarz jest pewną barierą, dlatego jej noszenie stanowi lepszą ochronę przed wirusem niż jej brak.

Od dnia 16 kwietnia br. mamy w Polsce obowiązek zakrywania twarzy! Przepis ten ogłoszono dzień wcześniej w Dzienniku Ustaw, pod pozycją 673. Rozporządzenie Rady Ministrów nakazuje zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, przy czym w tym celu nie musi być użyta maseczka. Może to być również chusta, szal, bandana lub inny materiał, którym powinniśmy zasłonić twarz.

maseczki antywirusowe
W Polsce, aktualnie, obowiązuje nakaz zakrywania twarzy. Denley.pl

Obowiązek noszenia maseczek lub innych elementów odzieży albo tkanin zakrywających twarz dotyczy środków publicznego transportu zbiorowego, a także miejsc ogólnodostępnych. Krótko mówiąc – wychodzisz z domu – zasłaniasz twarz. Nie musisz tego robić w lesie i w samochodzie – jeśli poruszasz się nim z członkami rodziny, z którymi na co dzień mieszkasz. Rozporządzenie, o którym mowa precyzuje – kto i gdzie musi zakrywać usta i nos, a także – kogo nakaz ten nie dotyczy? To są jednak „przypadki” nieliczne, dlatego czas przestawić się na tryb zakrywania twarzy. I choć można robić to na różne sposoby – najlepiej sprawdzą się rzecz jasna – maseczki antywirusowe!

Bawełniane maseczki ochronne z certyfikatem OEKO-TEX!

W przypadku noszenia maseczek – priorytetem są oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo. Dzięki nim – zabezpieczamy się w jakimś stopniu przed zakażeniem koronawirusem. Trzeba jednak pamiętać, że ochrona przed patogenem to nie wszystko! Maseczka zakrywa nam usta i nos, czyli pół twarzy. To bardzo newralgiczne miejsce, jeśli chodzi o funkcjonowanie całego organizmu. A o ten musimy teraz szczególnie dbać! W związku z tym, maseczki na twarz muszą być całkowicie bezpieczne! Nosząc je nie możemy narażać się dodatkowo na alergię skórną czy też na inne choroby, dlatego konieczne jest zwracanie bacznej uwagi na rodzaj tkaniny.

maseczki ochronne na twarz
Maseczki ochronne na twarz to teraz must have, gdy wychodzisz z domu! Denley.pl

Bawełniane maseczki ochronne OEKO-TEX gwarantują, że materiał użyty do ich produkcji jest najwyższej jakości! Certyfikat OEKO-TEX jest jej wiodącym wyznacznikiem! Daje pewność, że do produkcji opatrzonych nim ubrań lub akcesoriów nie użyto zabronionych i „kontrolowanych” substancji. Np. barwników, utrwalaczy, pestycydów i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych, które do organizmu mogą przeniknąć przez skórę, ślinę, a przede wszystkim drogą wziewną!

Z takich doskonałej jakości tkanin, wolnych od substancji szkodliwych, spełniających wszystkie normy bezpieczeństwa wykonane są  w 100% bawełniane maseczki wielorazowe Denley! Wyprodukowane w Polsce z wysokogatunkowego materiału, dwuwarstwowe, na elastycznej gumce, dzięki której doskonale przylegają do twarzy. Dodatkowo, naturalna bawełna wchłania nadmiar wilgoci (para!), a także umożliwia oddychanie! Wykonane z niej maseczki są akcesoriami wielokrotnego użytku, można je prać i prasować. Są miękkie, wygodne, przyjemne w użytkowaniu.

Maseczka na twarz a moda.

Choćby maseczka antywirusowa była nie wiadomo jak wygodna, to z pewnością – lepiej byłoby nam bez niej. Po prostu – w Europie nie jesteśmy przyzwyczajeni do zakładania na co dzień takiego elementu „stylizacji”. Jednak musimy na jakiś czas przystosować się do zupełnie nowej rzeczywistości i nosić tego typu „gadżety” dla własnego bezpieczeństwa. Jednak nie ma co demonizować! W takich krajach jak Chiny czy Japonia – maseczki nosi się nie tylko w okresach szarży jakichś podejrzanych wirusów! Chronią one przed zarazkami, smogiem, a nawet przed mrozami! Ale to nie wszystko!

bawełniane maseczki denley
Bawełniana maseczka na gumce. Denley.pl

W Azji noszenie maseczek stało się po prostu modne i nierzadko są one uzupełnieniem outfitów. W zatłoczonych metropoliach ludzie mają potrzebę izolowania się od świata, przemykania incognito ulicami wielkich miast. Maseczki dostępne są tam w różnych wariantach, kolorach i z nadrukami.

A i w Polsce na maseczkach można zauważyć coraz to bogatsze wzornictwo. Te zaczynają wyróżniać się interesującymi printami. Istnieją już modele dopasowane do konkretnych ubrań, a na rynku pojawiły się nawet eleganckie maseczki ślubne! Jak widać, potrzeba matką wynalazku!

Choć w Europie, w codziennym życiu, raczej nie doświadczamy potrzeby izolacji, a wręcz przeciwnie(!) to do zakrywania twarzy jesteśmy teraz zobligowani przepisami prawa. Nie mamy nic przeciwko, by w tym niełatwym czasie maseczki na twarz mieniły się wszelkimi kolorami i wyróżniały nadrukami. Świetnie będą sprawdzać się także maseczki basic! Szczególnie czarne maseczki wielorazowe są aktualnie poszukiwane, a podyktowane jest to miejskim, monochromatycznym stylem. Maseczki w klasycznych kolorach, czyli granatowe, grafitowe, szare, białe – będą korespondować z większością codziennych stylizacji. Choć są dla nas pewnego rodzaju nowością to mają ponadczasowy charakter! 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel