Koszula i sweter. Kiedy i jak łączyć?

2017-10-23
Koszula i sweter. Kiedy i jak łączyć?

Dziś swetry pełnią nie tylko role funkcjonalne jak ogrzewanie, dawanie komfortu i swobody, ale też świetnie uzupełniają męską garderobę, a wręcz są jej nieodzowną częścią. Bo na rynku dostępna jest cała gama swetrów, które można nosić na różne sposoby. Dziś skupimy się na stylizacji, której bazą są dwa elementy…

Granatowy sweter z kołnierzykiem V-neck, będzie świetnie korespondować z białą lub błękitną koszulą_Denley.pl

Koszula i sweter.

W tym zestawieniu, charakterystycznym dla stylu włoskiego – sweter zastępuje marynarkę. Jest dla niej alternatywą, szczególnie jeśli mężczyzna wymaga od swojego outfitu sporej porcji luzu. Koncepcje dotyczące ubioru przenikają się i gdy koszula i sweter korespondują ze sobą w jednej stylówce – widać, że ich właściciel czerpie inspiracje zarówno z mody eleganckiej, jak i ze sportowego casualu.

To bardzo dobre rozwiązanie dla mężczyzn wygodnych, którzy jednocześnie nie chcą rezygnować ze stylu. Wprawdzie sweter nigdy w 100% nie zastąpi marynarki, to jednak łączenie go z koszulą przy mniej formalnych okazjach – naprawdę się sprawdza. Choćby wtedy, gdy na co dzień preferujesz streetwear, a wybierasz się na randkę w jakiejś miłej knajpce lub na biznesowe spotkanie.

Jak nosić koszulę i sweter jednocześnie?
  • Możesz np. włożyć taki zestaw do pracy, szczególnie jeśli zajmujesz się czymś kreatywnym, albo wtedy, gdy akurat wypada casualowy piątek. Pamiętaj o obuwiu i dodatkach. Postaw na skórzany pasek i wypastowane buty!
  • Jaki sweter najlepiej dopełni Twój look z koszulą? To zależy od ciebie! Masz do wyboru model z dekoltem w serek, czyli z trójkątnym wycięciem, który fajnie wyeksponuje koszulę i krawat, Na taki zestaw możesz nawet założyć casualową marynarkę!
  • Jednak równie dobrze sprawdzi się wycięcie okrągłe – znacznie mniej formalne niż V-neck. Możesz też postawić na klasyczny, rozpinany cardigan, który doskonale zastąpi marynarkę.
  • Oprócz swetra i koszuli – możesz również włożyć krawat. Ale nie jest to koniczne. Wszystko zależy od stopnia formalności, jaki chcesz nadać swojemu wyglądowi.
  • Na mniej oficjalne okazje – do koszuli i swetra wkładaj sztruksy albo jeansy. Jeśli musisz podkreślić wagę sytuacji – lepiej posłużą się dopasowane spodnie chino.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel