Jest workout? Jest Tank Top!

2020-01-30
Jest workout? Jest Tank Top!

Co wiemy o koszulkach typy Tank Top? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nosili je już Rzymianie pod swoimi starożytnymi szatami, gdzie pełniły rolę praktyczną. Wewnętrzną warstwę odzieży łatwiej było im odświeżyć niż okazałe stroje. Rycerze średniowieczni używali ich, aby uniknąć otarć i pośmiewiska po ewentualnej klęsce gdy zabierano im zbroje.

'Bruce
Bruce Willis. Kadr z filmu „Szklana pułapka”. Fot. materiały dystrybutora

Dawniej pełniły funkcję bielizny, która w pewnym sensie – „wyewoluowała” z opcji jednoczęściowej na dwuczęściową.

Wielu sądzi, że jeśli o podkoszulki idzie – to w sferze bielizny ukrytej pod innymi ciuchami powinny pozostać. Na pewno jednak nie sądził tak Bruce Willis, który w Tank Topie ratował ludzkość

Na świecie bezrękawniki stały się popularne ok. 1800 roku, gdy zaczęli je nosić gimnastycy. Tego rodzaju ubranie nie ograniczało zakresu ruchu ich ramion. Od tej pory Tank Topy ściśle związane są ze sportem. Koszykarze, lekkoatleci, bokserzy i całe rzesze sportsmanów innych dyscyplin doceniają ich niezaprzeczalną funkcjonalność.

Na początku 20 wieku zaczęły korzystać z nich Siły Zbrojne USA. Weterani przywykli do nich tak bardzo, że kontynuowali ich systematyczne ubieranie już po swoich misjach, traktując jako część roboczego czy niedbałego stroju, zestawionego z jednolitymi spodniami czy jeansami.

pol_pl_T-shirt-meski-MADMEXT-1066-grafitowy-32974_10Dziś t-shirty bez rękawów to podstawa garderoby każdego faceta!  W sezonie zimowym zapewniają dobrą termoregulację, w letnim nadają się na plażę czy chilloutową imprezę przy grillu. Przez cały rok są nieodzowną częścią mody treningowej. Stają na wysokości zdania podczas uprawiania sportów zapewniając maksymalną wygodę i swobodę ruchów w siłowni, na crossficie czy podczas joggingu.

Aby dobrze czuć się i prezentować w koszulce Tank Top, trzeba odciąć się od stereotypów. Nie traktować jej w sposób niechlujny jako ubrania drugiej, mniej znaczącej kategorii.

Warto stawiać na jakość i kupować koszulki z wysoką lub stu procentową zawartością bawełny. Możliwie często wymieniać, wybierać modele z niebanalnym printem jeśli będą akcentowanym elementem całego looku lub też gładkie. Te sprawdzają się nie tylko w wersji sportowej w zestawieniu z bluzą i dresami, ale również pod casualowymi koszulami.

 

[adrotate banner=”20″]

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel