Jakie dodatki do butelkowej zieleni dobrać?

2023-01-20
Jakie dodatki do butelkowej zieleni dobrać?

Odzież w odcieniu butelkowej zieleni jest w ostatnich kilku sezonach niesamowicie popularna. Wzięło się to z tego, że kolor ten królował już w świecie wnętrzarskim oraz wszelkich dodatków od dobrych kilku lat. Ten ciemny odcień zieleni niewątpliwie ma coś w sobie, przyciąga swoją wyjątkowością, soczystością i intensywnością. I choć jego popularność w branży odzieżowej już odrobinę spadła, to wciąż bardzo wiele osób sięga po ubrania w tym kolorze. Opiera na nich całą stylizację lub też traktuje ten kolor jako doskonałą bazę albo wybiera takie dodatki. Jeśli i Ty lubisz kolor zielony w odcieniu butelkowym, pewnie nie raz zastanawiałeś się, jakie są kolory pasujące do butelkowej zieleni? Poniżej przedstawiamy przykłady tego, jaka kolorystyka pasuje do butelkowej zieleni oraz jakie połączenie będzie najlepsze do jakiego koloru włosów oraz karnacji. Porady te są na wskroś uniwersalne i dotyczyć mogą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zapraszamy.

Dodatki do butelkowej zieleni — inne odcienie zielonego?

Czy połączenie ciemnej, butelkowej zieleni z innymi jej odcieniami jest dobrym pomysłem? Z pewnością tak, zieleń jest tak bogatym w odcienie kolorem, że opierając się tylko na tej jednej barwie można stworzyć doskonałą stylizację. Jeśli na przykład masz jasnozieloną kurtkę lub płaszczyk i połączysz je z ciemnozielonymi dodatkami, to jest z czapką, szalikiem i rękawiczkami w tym kolorze, może się to okazać Twój najlepszy zimowy outfit! Oczywiście żeby nie przesadzić z ilością zieleni, zawsze warto dodać jakiś neutralny akcent w postaci bieli, czerni lub szarości.

Butelkowa zieleń i złoto — sprawdzone i pewne połączenie

Ciemna, butelkowa zieleń i złoto to połączenie wręcz idealne. Jest bardzo eleganckie i nadaje szlachetności zarówno wnętrzom, jak i stylizacjom. Możesz na przykład stworzyć piękną stylizację na przyjęcie, bankiet, czy wesele, zakładając kieckę z kategorii sukienki zielone damskie i dopełniając outfit przy użyciu złotej biżuterii oraz dobierając złote buty, na przykład delikatne czółenka lub szpilki. Sprawdzi się to także w stylówkach z odzieżą wierzchnią, możesz nosić zielone płaszcze damskie lub kurtki damskie w połączeniu ze złotawymi dodatkami, na przykład paskiem na gumie ze złotą klamrą, albo czapką czy szalikiem wykończonym złotą nitką.

Czy biały pasuje do butelkowej zieleni?

Biel, w prawie każdym jej odcieniu (a jest ich całkiem sporo), pasuje do praktycznie każdego koloru i bez obaw można ją z każdym kolorem łączyć. Jest to kolor podstawowy, najbardziej uniwersalny i klasyczny zarazem. Możesz osadzić stylizację na bieli i dobrać dodatki w zieleni, albo wręcz odwrotnie, skomponować stylizację z zielonych elementów i wykończyć ją dodatkami w bieli. Wszystkie chwyty w tym połączeniu dozwolone. Świetnie widać symfonię i idealne połączenie tych kolorów na przykład w kurtkach zimowych, które niejednokrotnie składają się właśnie z zielonych i białych elementów.

Dodatki w kolorze ziemi idealne do butelkowej zieleni

Jakie zatem dodatki najlepiej wybrać? Pasować będą na pewno beżowe, pudrowo różowe, czy wszelkie szarości, ale nie zapomnij też o czerni i bez obaw łącz butelkową zieleń z bielą. Pamiętaj, że dodatki w stylizacjach wszelkiego typu to nie tylko biżuteria, czy czapka i szalik, ale także buty, torebka, plecak, czy pasek ozdobny przy kurtce lub płaszczu. Sięgaj po takie dodatki, które nie tylko pasują do danej stylówki, ale też takie, które skradły Ci serce i których noszenie zwyczajnie przynosi Ci radość. Baw się modą i korzystaj z jej dobrodziejstw z otwartą głową.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel