Jak zabłysnąć na Snapchacie?

2016-09-12
Jak zabłysnąć na Snapchacie?

Co go wyróżnia na tle pozostałych kanałów społecznościowych?

Spontan, autentyczność i to, że każdy zamieszczony tam fragment życia – szybko znika. Nikt nie ocenia lajkując, można się otworzyć, być sobą i pokazać siebie zza kulis. Prawdziwego. Niczym nie ryzykujesz bo liczy się tylko tu i teraz! Ktoś Ciebie ogląda lub nie. Między innymi właśnie na Snapchacie.

Jak wzbudzić zainteresowanie własnym kanałem?

Najłatwiej mają Ci, którzy zasięg na Snapa przekierowali z innych mediów społecznościowych – blogów, fanpejdży, YT. Oni mogą nawet zanudzać, gadać od rzeczy, a i tak będą mieli publikę.

Ale nawet jeśli zaczynasz od zera – masz ogromne szanse na to, by zostać gwiazdą Snapa! Jak? Tutaj odpowiedź jest tylko jedna.

Buduj swoją markę osobistą!

snapMarka osobista to Ty, dlatego na Snapie warto pokazywać jakim się jest naprawdę i opowiadać tam swoją historię. I to w taki sposób, aby każdy kto wpadnie do Ciebie raz – wiedział do kogo i po co wraca.

Przekaz powinien być spójny. Wykorzystuj swoje cechy osobowościowe i swoją wyjątkowość. Na Snapchacie największą wartość ma to, co jest oryginalne i nieszablonowe, a dodatkowo opatrzone w tzw. fun. Bo to kanał zdecydowanie rozrywkowy, telewizja przyszłości.

Jeśli to co robisz interesuje Twoich znajomych, to jest szansa, że zainteresujesz też swoich przyszłych znajomych. Bądź indywidualistą.

  • Nie bądź nudny, wyróżniaj się!
  • Przekieruj zasięg z innych mediów, w których działasz, choćby z własnego profilu na Facebook’u, gdzie z pewnością masz mnóstwo ziomali.
  • Twórz fajne, ciekawe i spójne treści. Koncentruj się na najbliższym Ci temacie, na tym co Ci dobrze wychodzi (lub właśnie na tym co Ci nie wychodzi), na tym co jest Ci bliskie. Jesteś mistrzem boksu? Pokazuj lifestyle sportowca, codzienność, backstage zawodów, padakę po morderczym treningu. Zbierasz znaczki? Opowiadaj o tym co masz w klaserach, a raz w tygodniu przyklej sobie na ślinę taki jeden do czoła. Interesuje Cię chemia i fiza? Zaadoptuj doświadczenia do codziennego życia i zobacz czy przypadkiem nie wyniknie z tego wybuch zainteresowania Twoją osobą.

Rób swoje i zostań Królem Snapa!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel