Jak ubrać dziecko do samochodu jesienią i zimą?

2019-10-23
Jak ubrać dziecko do samochodu jesienią i zimą?

Jak ubrać dziecko do samochodu jesienią i zimą? Odpowiedź brzmi następująco: to skomplikowane! Już wyjaśniamy – o co tak konkretnie chodzi? 

Każdy rodzic wie, że ubieranie dzieci do wyjścia w okresach chłodniejszych pór roku to nie lada wyzwanie! Schody pojawiają się już z samego rana, gdy trzeba zacząć wyprawiać maluchy do placówek. Czas ucieka, mnóstwo rzeczy do zrobienia, a dziecko… nie chce się ubrać. Przeczytaj też tekst: „Jak nauczyć dziecko ubierać się samodzielnie?”. Przekonanie dziecka do tego, by nałożyło na siebie wszystkie niezbędne warstwy ubrań i to w możliwie dynamicznym tempie to nierzadko rodzicielski egzamin cierpliwości. Jednak to nie koniec. Trzeba jeszcze założyć buty, kurtkę, czasem nawet kombinezon, do tego czapkę, szalik, rękawiczki… i wyjść. Jednak, gdy zaliczymy te wszystkie etapy, może okazać się, że dziecko chce jeszcze skorzystać z toalety Znacie ten mechanizm?

Pewnie, że znacie! Ale żeby nie było tak prosto – czeka was jeszcze „wpakowanie delikwenta” do samochodu! A co za tym idzie… rodzicielskich przygód ciąg dalszy! Bo „pomęczyć się” trzeba będzie nie tylko z wpięciem dziecka lub dzieci do fotelików! Trzeba jeszcze zdjąć im ich dziecięce kurtki!

Jak ubrać dziecko do samochodu?

Tutaj teoria nie do końca idzie w parze z praktyką, jednak trzeba dołożyć wszelkich starań, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa podczas przewożenia samochodem! Specjaliści udowodnili, że kurtki i zimowe kombinezony dziecięce, w związku z tym, że są dość grube i „napompowane”, tworzą pewnego rodzaju lukę pomiędzy ciałem dziecka, a pasami bezpieczeństwa. Można pomiędzy nie swobodnie wsunąć dłoń, a to oznacza, że „nie trzymają” wystarczająco dobrze i w razie wypadku nie stanowią odpowiedniej bariery ochronnej! Mimo zapiętych i ściągniętych pasów, dziecko w razie kolizji może nawet wysunąć się z fotelika!

Jeśli chodzi o ubrania do samochodu – stylizacje niczym nie muszą różnić się od tych codziennych. Jednak trzeba zwracać szczególną uwagę na okrycia wierzchnie! Nawet w czasie mrozu – należy ściągać je na czas podróży! Jak to zrobić? Najlepiej wyjść do samochodu na ok. 10 minut przed planowanym wyjazdem i rozgrzać go. Na ten czas można umieścić dziecko w foteliku, nawet w kurtce, ale wybierając się w drogę – należy ją zdjąć i dopiero wtedy zabezpieczyć dziecko pasami. Dobrze jest mieć w zanadrzu kocyk, którym można nakryć malucha w razie większego chłodu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel