Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

2016-08-10
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Uśmiech, kontakt wzrokowy, pewna siebie sylwetka. To klucze do sukcesu. Aby czuć się pewnie – musisz zadbać o odpowiedni wygląd podczas interview czyli m. in. o strój. Jeśli startując na kierownika przyjdziesz na rozmowę kwalifikacyjną w T-shircie – Twoje noty polecą na łeb na szyję i choćbyś był najlepszym kandydatem na to stanowisko – podświadomość osoby rekrutującej uzna inaczej.

No więc jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Granatowy garnitur męski Bolf 5005-2 / www.denley.pl
Granatowy garnitur męski Bolf 5005-2 / www.denley.pl

Jeśli masz podjąć pracę w korporacji lub Twoją domeną będą częste kontakty z klientem (bank, firma ubezpieczeniowa) wybierz jednokolorowy, elegancki garnitur męski w klasycznym stylu np. szary lub granatowy. Kieruj się zasadą trzech kolorów, np. granatowy garnitur, jednolity krawat lub muszka i oczywiście biała koszula. Ta powinna być świetnie skrojona, dopasowana i bezwzględnie – z długim rękawem.

Musisz wyglądać profesjonalnie, elegancko, a jednocześnie prezentować swój indywidualny styl. Szczypta kreatywności włożonej w wizerunek będzie „odnotowana” i z pewnością zostaniesz oceniony jako osoba z polotem i wizją. Świetnym trikiem, pozytywnie kojarzącym się, będzie zastosowanie w dodatkach (krawat, poszetka) koloru przewodniego firmy. Nie przeholuj jednak z tymi akcentami jeśli nie masz wyczucia, a gdy nosisz biżuterię to pamiętaj, że przy rozmowach o pracę dress code akceptuje jedynie spinki do mankietów, obrączkę i zegarek.

Jeżeli masz pewność, że w przedsiębiorstwie do którego aplikujesz uznaje się stroje nieformalne (np. w agencji kreatywnej) – możesz postawić na swobodniejszy i bardziej oryginalny styl – smart casual. Tutaj idealną stylizacją będą spodnie chinosy, jednokolorowa koszula i casualowa marynarka.

Pamiętaj, że niezależnie od panującego w firmie dress codu – na rozmowie kwalifikacyjnej i nie tylko – zawsze musisz wyglądać schludnie. Ubrania powinny być idealnie czyste, wyprasowane, dopasowane rozmiarem, a buty mają lśnić. To wszystko świadczy o Twoim profesjonalizmie. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel