Jak prawidłowo odśnieżyć samochód?

2017-12-19
Jak prawidłowo odśnieżyć samochód?

Choć pewnie nie wszędzie sypnie w najbliższym czasie, to jednak Ci, którzy w okresie świątecznym wybierają się w góry – na pewno będą mieć do czynienia ze śniegiem. Jesteśmy jednak na początku zimy i wskazówki dotyczące tego jak prawidłowo odśnieżyć samochód – przydadzą się nie raz!

Skuteczne odśnieżanie samochodu  to priorytet. Pozwoli ci nie tylko na zminimalizowanie czasu, który będziesz musiał poświęcić na tę czynność,  ale również zapewni bezpieczeństwo tobie i innym poruszającym się po drodze kierowcom. Unikniesz też mandatu – nie można jeździć z warstwą śniegu na dachu pojazdu, a tablice rejestracyjne i światła samochodu również muszą być w pełni widoczne!

Przygotuj się!

  • Przede wszystkim, aby odśnieżyć samochód – ubierz się się ciepło. Przydadzą Ci się nieprzemakalne buty i ubrania, zimowa kurtka, ciepła czapka, szalik i rękawiczki!
  • Jeśli zima pokazała swoje prawdziwe oblicze i czeka cię sporo pracy – zaopatrz się w termos z ciepłą herbatą albo kawą. Przyda ci się szczególnie wtedy, gdy zziębnięty będziesz musiał działać gdzieś z dala od domu, bo akurat cię zasypie…
  • Oczywiście podstawa to odpowiedni sprzęt! Skrobaczka, zmiotka o długim ramieniu i miękkim włosiu, która nie uszkodzi lakieru, łopata do odśnieżenia terenu wokół samochodu jeśli zajdzie taka potrzeba, środki do odmrażania szyb i zamków, trzymane przy sobie, a nie w aucie!
Jak prawidłowo odśnieżyć samochód?
  • Jeśli posiadasz już wszelkie potrzebne akcesoria – zarezerwuj sobie jeszcze trochę czasu.
  • Odśnieżanie zacznij od dachu!
  • Następnie oczyść szyby i maskę samochodu.
  • Użyj miotełki do dokładnego zmiecenia śniegu z szyb, lusterek, maski, bagażnika i boków auta. Nie zapomnij o światłach i tablicach rejestracyjnych.
  • Lodu z szyb możesz pozbyć się za pomocą skrobaczki. Czasem jednak jego warstwa jest na tyle trudna do usunięcia, że warto spryskać szyby specjalnym odmrażaczem w sprayu.

Niektórzy kierowcy włączają silnik samochodu, aby go rozgrzać i dopiero zaczynają odśnieżać auto. Pamiętaj, że przepisy prawa drogowego przewidują za to grzywnę! Mandat można zapłacić za pozostawienie podczas postoju pracującego silnika w obszarze zabudowanym oraz za emisję spalin i nadmierny hałas!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel