Dron! Fanaberia czy wartościowy gadżet?

2018-01-30
Dron! Fanaberia czy wartościowy gadżet?

Dzieciaki (i nie tylko) uwielbiały ten rodzaj rozrywki na świeżym powietrzu, która kojarzyła się z beztroską, wolnością i wskazywała, że wiatr, żywioł, natura – są źródłem siły. Latawiec, w dawnych Chinach, był wykorzystywany do celów militarnych, podobnie jak współczesny dron. Ale i jedno i drugie „urządzenie” to również źródło dobrej zabawy dla każdego.

Oczywiście drony upodobali sobie głównie faceci. Bo który z mężczyzn nie ma pociągu do sterowania? Czy to padem od PlayStation 4, zdalnie sterowanym samochodem, czy nieco bardziej zaawansowanym urządzaniem poruszającym się w realu, jakim jest dron? Z drobnymi wyjątkami, o których nikt nie słyszał – każdy!

Komu i do czego może przydać się dron?
  • To, że może on dać niezły fun – już ustaliliśmy. Sam fakt sterowania latającym statkiem bezzałogowym, dzierżenia władzy nad urządzeniem i adrenalina spowodowana poczuciem odpowiedzialności za to, by kogoś/czegoś na trasie lotu nie uszkodzić i by osiągnąć jakiś cel – może zapewnić dobre samopoczucie użytkownikowi. Dron motywuje też do tego, by zamiast przed ekranem monitora lub TV – spędzić trochę czasu na zewnątrz. I to w wyjątkowy sposób, który oferuje obecny etap rozwoju technologii.
  • Latający dron z kamerą może pozwolić amatorom filmów video lub fotografii na rozwijanie pasji w zupełnie nowym wymiarze. Dzięki niemu można nagrywać niesamowite krajobrazy, panoramy miast, zwierzęta w naturze, wszelkie wydarzenia i wykonywać spektakularne zdjęcia z lotu ptaka. To, co kiedyś było w zasięgu załóg i pasażerów helikopterów (w praktyce – mało realne do zrealizowania dla przeciętnego Kowalskiego) – dziś jest dostępne dla każdego. Już teraz modne jest fotografowanie ślubów czy koncertów z góry!
  • Dron przydaje się również w biznesie. nauce, wspomnianym już wcześniej wojsku i wielu innych dziedzinach. Filmy? Można kręcić je z zamiłowania, ale również komercyjne. Podobno (poza perfekcyjnym wyglądem i idealnie dobranymi ubraniami) świetne realizacje filmowe – pomagają agentom nieruchomości w efektywnej sprzedaży. Dronem można badać trudno dostępne tereny i wykorzystywać je do celów zwiadowczych. Mogą one przydać się w pracy służb bezpieczeństwa (np. określać skalę pożaru). Ich potencjał jest wręcz nieograniczony.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel