Bluzy dziecięce: kangurka czy rozpinana? Którą wybrać dla dziecka?

2020-02-19
Bluzy dziecięce: kangurka czy rozpinana? Którą wybrać dla dziecka?

Oczywiście na pytania postawione w tytule blogowego wpisu – nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Zastanawiając się nad tym, która bluza jest lepsza dla dziecka – wkładana przez głowę czy też model rozpinany – bierze się pod uwagę rozmaite czynniki! Wiek, okoliczności, a nawet charakter malucha lub starszaka!

Bluzy dziecięce bezsprzecznie są wygodne i to właśnie o komforcie najmłodszych szczególnie należy pamiętać wybierając bluzy, które będą nosić! A te są luźne, nie krępują ruchów i są podstawowym elementem dziecięcej garderoby o każdej porze roku!

Bluzy dziecięce – które modele sprawdzają się lepiej?

bluzy dziecięceJednak czy taka bluza kangurka z kapturem i z charakterystyczną kieszenią na przodzie – dobra jest dla wszystkich? Niekoniecznie! Kilkumiesięczny maluszek, choć będzie w niej wyglądać niesamowicie uroczo – raczej nie będzie dobrze czuć się w bluzie, kiedy to wygodny odpoczynek zakłócać mu będzie zwinięty pod karkiem kaptur Nie wspominając już o rodzicach, którzy aby przebrać pieluszkę – muszą zdjąć dziecku bluzę wkładaną przez głowę.

Stąd na samym początku odnieśliśmy się do kryterium wieku. W takim wypadku znacznie lepsza może okazać się bluza rozpinana, podobnie jak u małego adepta przedszkola. Nie ma co owijać w bawełnę i czarować! Przedszkolak znacznie lepiej poradzi sobie w szatni z bluzą na zamek, niż z klasyczną kangurką. Zatem w grę wchodzą również okoliczności!

Bluza kangurka – świetna na jesień i zimę!

Kangurki wyposażone są w kaptury i w dużą kieszeń, choć umownie możemy przyjąć, że każda bluza z kapturem to kangurka. Taki model doskonale sprawdza się u starszych dzieci, które potrafią ubrać się i rozebrać samodzielnie. Lub wówczas, gdy nie ma potrzeby ściągania bluzy. Jedno jest pewne – są komfortowe, ciepłe, no i w każdej chwili można wykorzystać kaptur. Gdy wieje lub pada, lub nawet wtedy, gdy dodatkowo chcemy zabezpieczyć głowę dziecka ubraną uprzednio w czapkę. Kaptury są też dla czapek świetną alternatywą – szczególnie, że nie można ich zgubić Oczywiście – niektóre kangurki wyposażone są w suwaki i jako bluzy dziecięce sprawdzają się świetnie. Są niesamowicie praktyczne!

Dziecięca bluza rozpinana! 

Model ten może być wyposażony w kaptur i występować bez niego. Jednak jej super istotną cechą, przynajmniej z dziecięcego punktu wiedzenia jest to, że nie ma potrzeby wkładać jej przez głowę. Takie bluzy dziecięce są również szczególnie doceniane przez rodziców i wykorzystywane dla maluszków już od okresu niemowlęctwa. Na dalszych etapach życia szkrabów świetnie wspierają naukę samodzielności, a w jeszcze innym aspekcie – są po prostu wygodne w noszeniu i użytkowaniu. Pozwalają łatwo regulować komfort cieplny przy ubieraniu warstwowym. Najprościej rzecz ujmując – łatwo je ubrać i łatwo się ich pozbyć.

Warto przeczytać również: „Jak nauczyć dziecko ubierać się samodzielnie?”

Wszystkie fasony bluz to ulubione przez dzieci okrycia wierzchnie. Są wygodne, przyjemne w noszeniu, zapewniają swobodę ruchów, a więc komfort zabawy i codziennych aktywności. Niektóre dzieci mają swoje ulubione modele i ich preferencje co do bluz należy brać pod uwagę. Poza tym – najlepszy typ warto dopasowywać do okoliczności.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel