Auto detailing, czyli jak prawidłowo umyć samochód?

2017-05-23
Auto detailing, czyli jak prawidłowo umyć samochód?

Powodów, dla których myjemy samochody jest mnóstwo, ale które z nich są najważniejsze? Oczywiście mowa o względach bezpieczeństwa! Wszelkie zabrudzenia lusterek czy szyb – osłabiają widoczność. Tak samo brudne światła nie spełniają w 100% swojej funkcji i  w dodatku za pozostawienie ich w takim stanie grozi mandat karny. Samochód powinno się myć również ze względu na karoserię. Nawet jeśli nie przeszkadza Ci, że nie błyszczy, to pielęgnując ją odpowiednio – zapobiegasz jej korozji.

A więc czy nie warto umyć samochód? Jasne,że warto! W pozytywny sposób wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na drodze, stan samochodu i oczywiście na kieszeń właściciela – nie będzie pusta

Na tym zdjęciu widzimy jak auta nie myć! Otóż, nie używamy… gąbeczki

Jak prawidłowo umyć samochód?

  • Pierwsze co przychodzi na myśl to – na myjni! Owszem, ale tej ręcznej. Tą automatyczną lepiej omijać szerokim łukiem. Jest niedokładna, używa się tam bardzo silnych środków chemicznych, które z czasem mogą szkodliwie wpłynąć na nadwozie, a stosowany wosk nie należy do trwałych.
  • Można skorzystać z profesjonalnej myjni ręcznej lub zrobić to samemu (w miejscach dozwolonych i osłoniętych od słońca oraz wiatru!), szczególnie gdy pogoda sprzyja. To zajęcie jest naprawdę relaksujące!
  • Do mycia auta używa się ściereczek lub rękawic z mikrofibry, w którą nie wbije się piasek i myjąc samochód nie potraktujemy go szorowaniem drobinkami, powodującymi zarysowania. Ścierkę lub rękawicę trzeba co jakiś czas przepłukiwać w czystej wodzie, by pozbywać się zalegających i zgubnych piaskowych ziarenek.
  • Uporczywych zabrudzeń jak np. ptasie odchody – nie szorujemy. Bo co? Bo powstaną rysy. Lepiej użyć odpowiedniego detergentu czyli szamponu samochodowego, który się z nimi rozprawi.
  • Zresztą do czyszczenia samochodów należy używać tylko i wyłącznie przeznaczonych do tego środków. Żadnych płynów do naczyń czy środków do mebli w przypadku pielęgnacji kokpitu czy tapicerki, Szampon, pasta (wosk), pianka do tapicerki itd. to są najpewniejsze kosmetyki.
  • Trzeba pamiętać o wyczyszczeniu kół i nadkoli.
  • Samochód, po spłukaniu, suszymy ręcznikami ze wspomnianej już wcześniej absorbującej wilgoć mikrofibry, by uniknąć zacieków i smug na karoserii. Auto zabezpieczamy woskiem, a następnie polerujemy.
  • Na koniec zabieramy się za wnętrze – mycie szyb, ścieranie kurzu, trzepanie dywaników, czyszczenie tapicerki.

Czysty samochód to wizytówka właściciela, tak samo jak jego ubranie czy fryzura. Warto zadbać o niego odpowiednio!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel