6 wskazówek dla zmarzluchów!

2017-12-13
6 wskazówek dla zmarzluchów!

Nie musisz być zimnym draniem, ani soplem lodu. Wystarczy, że wykorzystasz 6 wskazówek…

Zimno? Postaw na długi, ciepły sweter z kapturem_Denley.pl

6 wskazówek dla zmarzluchów!

  1. Na zewnątrz oddychaj nosem. Poprzez usta wdycha się nieogrzane powietrze, a to schładza organizm o wiele bardziej niż wtedy, gdy filtrują je zatoki.
  2. Dbaj o rozgrzewającą dietę. Taką, która pobudza ciśnienie krwi i dodaje wewnętrznej energii. Od trzech tysięcy lat korzysta z tego medycyna chińska, więc i ty możesz! Dzięki diecie rozgrzewającej – nie tylko będzie ci cieplej, ale również łatwiej uchronisz organizm przed infekcjami. Płatki owsiane z orzechami włoskimi i żurawiną albo jajecznica – to dobra propozycja na to, by zacząć dzień. W południe rozgrzej się ciepłą zupą np. kremem z dyni z kurkumą, a jeśli będziesz w kawiarni wybierać deser – postaw na gorącą czekoladę z dodatkiem chilli lub cynamonu. Stosuj rozgrzewające przyprawy, unikaj kofeiny i surowych warzyw.
  3. Poza cebulą! Bo jeśli chcesz, by było ci ciepło – ubieraj się na cebulkę czyli warstwowo! Optymalna liczba warstw to trzy, więc nie wystarczy jeśli założysz gruby sweter i płaszcz. Na początek włóż T-shirt.
  4. Odpowiednim ubraniem zawojujesz z zimą niczym rycerz w lśniącej zbroi. Dlatego zaopatrz się po prostu w ciepłe ciuchy! Jeśli nosisz swoją kurtkę od kilku sezonów i nie chcesz się z nią rozstawać – przemyśl to jeszcze! Im dłużej nosisz daną rzecz – tym bardziej traci ona swoje właściwości. Wpływają na to czynniki atmosferyczne, pranie. Nowa, ciepła kurtka zimowa jest priorytetem! Ubieraj wygodne bluzy męskie z kapturem, komfortowe kardigany.
  5. Noś czapkę! To właśnie przez głowę ucieka aż 30% ciepła! Najlepiej wybieraj nakrycia głowy z materiałów izolacyjnych. Dobrze sprawdzi się czapka z polaru i rękawiczki do kompletu.
  6. Zadbaj nie tylko o czubek, ale i o podstawę. A podstawą są rozgrzane stopy! Jeśli doprowadzisz do tego, że zmarzną – to już tak łatwo się nie rozgrzejesz. Stopy działają jak termos, więc przed wyjściem na ziąb warto rozgrzać obuwie na kaloryferze, a wytworzone ciepło będzie utrzymywać w komforcie twoje nogi.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel