Wiosenny lifting fryzury! Sprawdź, co warto zrobić z włosami!

2018-03-26
Wiosenny lifting fryzury! Sprawdź, co warto zrobić z włosami!

Wykorzystaj potencjał związany z kumulacją energii i odśwież również swoją fryzurę. Na wiosnę warto skupić się na kilku istotnych aspektach związanych z włosami!

Wiosenny lifting fryzury! co zrobić z włosami po zimie?

  • Pod względem fryzury  zima dla włosów nie jest łaskawa i z ich osłabieniem borykają się wszyscy. Zarówno ci, którzy chodzą z gołą głową, jak i ci w czapkach. Tym pierwszym mróz uszkadza cebulki, a u drugich wzmożone jest przetłuszczanie, a to wpływa na powstawanie łupieżu i kłopoty z włosami. Tak czy inaczej są więc one osłabione, łamliwe, a ich sprężystość spada. Na początek warto zatem zająć się ich intensywną regeneracją.
  • Jednak nim zaczniesz – odśwież fryzurę profesjonalnym strzyżeniem u fryzjera, który „odrestauruje twoją głowę” maksymalnie w kilkadziesiąt minut. Być może oprócz cięcia potrzebny będzie jakiś zabieg odbudowujący. Potem będzie już tylko lepiej – szczególnie jeśli przyłożysz się do pielęgnacji włosów.
  • Aby samodzielnie odbudować strukturę włosów, na przedwiośniu, warto użyć odpowiednich kosmetyków. Suche i łamliwe traktujemy specyfikami wzmacniającymi, pełnymi witamin i wygładzającymi. Trzeba je nawilżyć! Z kolei jeśli włosy przetłuszczają się – należy oczyszczać skórę głowy i stosować preparaty przeciwzapalne i kojące.
  • Zadbaj o dietę bogatą w kwasy omega i zdrowe tłuszcze. Nie zapominaj też warzywach i owocach, a także o piciu wody, która doskonale wpływa na cały organizm, w tym i na włosy (przeczytaj więcej w jednym z naszych poprzednich tekstów: Jedz na zdrowie). Cel? Nawilżanie!
  • Co dalej? Odwiedzaj regularnie fryzjera i żeby zachować zdrowy wygląd fryzury – stosuj kosmetyki ochronne. Nie tylko zima, ale i ciepłe pory roku mogą wpłynąć negatywnie na włosy. Słońce na pewno nie będzie ich oszczędzać, dlatego warto stosować preparaty z filtrem UV. Ale to nie wszystko! Przed palącym słońcem chroń włosy nakryciami głowy. Płucz je po każdej kąpieli w morzu i w basenie (tutaj warto używać czepka, by chronić włosy przed negatywnym działaniem chlorowanej wody). W ciepłe pory roku myj głowę często, ale używaj do tego delikatnych preparatów, a z suszarki korzystaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne!

A przy okazji sprawdź trendy i dowiedz się jakie męskie fryzury są aktualnie na topie!

https://www.youtube.com/watch?v=bkoV3qzJnUs

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel