W co się ubrać w Dzień Nauczyciela?

2016-10-12
W co się ubrać w Dzień Nauczyciela?

Dzień Nauczyciela to właściwie Dzień Edukacji Narodowej, który ma miejsce zawsze 14-go października, a ustanowiono go w 1972 roku, kiedy to w kwiaciarniach dostępne były jednie same czerwone goździki Co w tym czasie jest największą radością uczniów i studentów? Oczywiście to, że nie ma zajęć. Ale żeby nie było zbyt kolorowo, to w zamian odbywają się apele, gale, wyjścia do kina czy galerii.

W duchu tradycji i wdzięczności za przekazywaną wiedzę, uczniowie i studenci doceniają pracę swoich mentorów. Wręczają im kwiaty, choć już niekoniecznie goździki… Składają również same dobre życzenia w stylu: „A żeby się Pani kreda wypisała”

Jeśli chodzi o stylizacje, które są odpowiednie na ten dzień i zastanawiasz się w co się ubrać – to warto jutro postawić na przysłowiowy złoty środek. Wobec tego, że jest to święto, które ma na celu m. in. zaakcentowanie ważnej roli nauczycieli – trzeba dostosować swój strój do rangi tego wydarzenia i podkreślić nim szacunek dla swoich belfrów!

bolf_lookbook_wj_1
Stylizacja / Sklep internetowy Denley.pl

Często jest tak, że po apelu, grupy uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Dobrze jest więc zdecydować się na smart casual – styl, w którym zawiera się zarówno trochę elegancji jak i luzu. Dzięki odpowiedniemu doborowi ubrań, w każdym kontekście sytuacyjnym, przewidzianym na ten dzień, będziesz czuł się dobrze i swobodnie. Zarówno wręczając kwiaty swojej „ulubionej Pani” jak i później, w kinie, wśród kumpli, przegryzając popcorn.

W Dzień Nauczyciela zrezygnuj z joggerów czy spodni baggy. Zamiast nich, załóż bardziej stylowe chinosy. Nadal będzie Ci wygodnie, jednak nadadzą one klasy Twojemu wizerunkowi. Mniej stylowe, ale też dopuszczalne są ciemne, klasyczne jeansy bez aplikacji i przetarć. Do spodni możesz dobrać koszulę w kratę, która jest mniej oficjalna niż np. model w prążki, a całość zwieńczyć casualową marynarką albo swetrem V-neck. Jeżeli w Dzień Edukacji Narodowej spodziewasz się jednak samych oficjalnych wydarzeń – wybierz stylizację elegancką.

Tego dnia możesz pokazać się z dobrej strony i z wyprzedzeniem zapunktować na poczet końcówki semestru. Jak wiadomo – jak Cię widzą, tak Cię piszą. Kadra pedagogiczna to w rzeczywistości klan sprytnych bestii i z pewnością odnotuje w dzienniku Twoje wzorowe zachowanie

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel