Siwe włosy u mężczyzn

2017-05-16
Siwe włosy u mężczyzn

Siwe włosy u mężczyzn może stanowić spory problem. Szczególnie wtedy, gdy pojawiają się zbyt szybko. W normalnych warunkach, pierwszy siwy włos zwykle jest dostrzegalny w okolicy trzydziestki. Zdarza się jednak, że pojawiają się siwe włosy u młodego chłopaka.

Dlaczego siwe włosy pojawiają się u młodego mężczyzny? Jak reagować?

Siwienie oznacza, że słabnie funkcja melanocytów w organizmie, produkujących melaninę czyli pigmenty. Na to, kiedy to się dzieje, wpływ ma głównie fizjologia i geny. Dlatego nie do końca siwiznę utożsamia się z oznakami starzenia… Jedni siwieją po trzydziestce, inni w bardzo późnym wieku. Zdarzają się jednak nawet siwe włosy u nastolatków. Jeśli przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest choroba – wpływ na to może mieć stres, długotrwały zły nastrój czy dieta uboga w składniki mineralne i witaminy.

O ile z siwizną nie jest komuś do twarzy – warto wykluczyć stany chorobowe i chwycić sprawę za łeb!

  • Należy zacząć od diety i urozmaicić ją w składniki mineralne, kwasy Omega, kwas foliowy czy witaminę B12.
  • Nawilżać włosy, odżywiać, unikać przesuszenia by poprawić ich metabolizm.
  • Aby przeciwdziałać siwieniu można np. korzystać z szamponów bogatych w foto-pigmenty, stworzonych z myślą o włosach, które tracą barwnik lub z płukanek ziołowych z szałwii, lawendy, skrzypu czy tymianku, a nawet z czarnej herbaty.
  • Nie należy zbytnio narażać włosów na promieniowanie UV. Latem warto nosić wszelkiego rodzaju nakrycia głowy jak modne kapelusze czy czapki z daszkiem.
  • Można też farbować włosy. Z profesjonalną koloryzacją nie mają problemu najsłynniejsi piłkarze, to dlaczego miałby mieć ktokolwiek? Wraz z fryzjerem można zbliżać kolor włosów do jak najbardziej naturalnego, ale też zaszaleć i postawić na kontrastującą do poprzedniej fryzurę. Można też całkowicie iść w to jak w ten przysłowiowy siwy dym i zdecydować się na całkiem silny trend jeśli chodzi o męskie fryzury. W jego myśl – siwe, szare, srebrne włosy są bardzo modne i doskonałe dla indywidualistów, którzy nie boją się eksperymentów z wyglądem.

Warto jednak pamiętać, że siwe włosy u młodych mężczyzn to nie koniec świata i nie trzeba przez nie wpadać w kompleksy. W męskim wizerunku wskazują na dojrzałość, życiowe doświadczenie i inteligencję, a siwiznę ceni ponad 70% kobiet uznając ją za seksowną. Zresztą wystarczy spojrzeć na Pierce’a Brosnana czy Georga Clonney’a… ich sól i pieprz na głowie tylko dodają smaku! Stara prawda głosi, że chodzi o smak wina. Im starsze – tym lepsze.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel