Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki zimowe!

2018-11-28
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki zimowe!
Kurtki zimowe. Trendy 2017!

Choć kurtki zimowe wyróżniają się tym, że są to okrycia wierzchnie sięgające pasa, to w nadchodzącym sezonie Jesień / Zima 2017 – będziemy jednak stawiać najczęściej na modele lekko przedłużane. Nie są to jeszcze płaszcze, ale po prostu kurtki, dzięki którym nie ciągnie po plecach.

kurtki zimowe męskie
Kurtka parka w kolorze granatowym. Denley.pl

Najmodniejsze wśród nich będą zimowe kurtki parki (lub inne, na nich wzorowane), ale także pilotki z ciepłymi kołnierzami. Te nieco krótsze, lecz zarówno jedne jak i drugie reprezentują najmodniejszy styl militarny. A więc przed nami kolejne miesiące, w których odzież z historią będzie grać pierwsze skrzypce w modzie. Zarówno tej streetwearowej, jak i w smart casualu.

Na topie będą również modele wzorowane na flek czy bomberkę, z tym że zmodyfikowane o zasadniczy element. Totalnym niezbędnikiem będzie kaptur! I to najlepiej z futrem. Oczywiście nie zabraknie też pikowanych kurtek sportowych. Z kultowych puchówek nie rezygnuje się ani na chwilę i nie ma faceta, który mógłby im tej zimy odpuścić. Zatem zostają na topie. Ewentualnie, dla kolorytu, można pokusić się o puchowy model oversize. Doskonały dla tych mężczyzn, którzy lubią nowinki i eksperymentowanie z miejskim stylem.

Propozycja dla elegantów? Kurtki skórzane wzbogacone o podszewki zapewniające komfort cieplny czy futrzane elementy. Ponadto w czołówce najmodniejszych będą utrzymywać się klasyczne kurtki husky, przeszywane w skośne kwadraty, które nie ulegają żadnym trendom i są modne ponadczasowo.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to również pozostajemy w konwencji military i kamuflujemy się w barwach jesieni. Czarne, szare, khaki, zielone, miodowe, bordowe i granatowe. To właśnie barwy przewodnie tego sezonu. Kurtki w tych kolorach będą świetnie komponować się z jeansami czy spodniami chino w podobnej palecie kolorystycznej.

Ewidentnie, nadchodzącej zimy, w kwestii kurtek zimowych dla mężczyzn – nie ma musu, by gonić za jakimiś szczególnymi trendami. Najbardziej odpowiednie będą bowiem nieśmiertelne klasyki, które równie dobrze zaprezentują się teraz jak i za kilka lat.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel