Przewodnik po kurtkach męskich: fleece!

2020-02-25
Przewodnik po kurtkach męskich: fleece!

Fleece stanowi warstwę docieplającą, ale jest to również samodzielna kurtka. Dawniej dyskredytowana – dziś jest pożądanym elementem w męskiej garderobie. Faceci doceniają je za najważniejszą, pierwotną funkcję. Zapewniają ciepło. A chodzi o? Oczywiście o polary!

fleece
Polar jest uniwersalny. W zależności od okoliczności może posłużyć jako bluza i jako lekka kurtka. Denley.pl

Polar, z ang. fleece to środkowy element ubioru warstwowego, sprawdzającego się w warunkach outdoorowych. Jednak u progu wiosny przypominamy, że może posłużyć jako okrycie wierzchnie. Pamiętają o tym również światowej klasy projektanci, którzy jak jeden mąż uwzględnili polary w swoich kolekcjach! Kurtki z polaru zeskoczyły z ramion ornitologów i nauczycieli geografii i wskoczyły do świata mody ulicznej i to w okresie zaledwie kilku sezonów. Można by rzec – wejście smoka!

Co wyróżnia polary?

Na pewno charakterystyczny materiał, z jakiego są stworzone – oryginalne „Polartec” od którego wzięła się ich nazwa, ale i dzianiny do niego podobne.

Zapewniają komfort termiczny, odprowadzają wilgoć, są ultra lekkie i niesamowicie „retro”, a ostatnimi czasy odnoszenie się do minionych trendów stało się bardzo modne. Jakkolwiek to brzmi… Ale sentymenty to nie wszystko. Polary są przyjemne w dotyku (i w noszeniu) i dają taki „milusiński” efekt. To również zaleta ich niepowtarzalnej tekstury, która to z kolei nadaje stylizacji pewnej głębi. Czy trzeba wymieniać dalej?

bluzy polarowe denley
Polar. Denley.pl

Jak nosić  polary?

To oczywiście zależy, do czego mają posłużyć.

  • Na weekendową wędrówkę górską stanowią jedną z warstw ubioru, bo choć mają mnóstwo zalet to nie chronią przed wiatrem. Wówczas łączymy polary ze spodniami cargo i z butami trekkingowymi, a także z dodatkowym okryciem wierzchnim.
  • Wśród wzniesień betonowych, a więc pagórków miejskich – polarowe kurtki vel. bluzy świetnie prezentują się w kompilacjach z odzieżą stylizowaną na roboczą lub o takich korzeniach. Zatem doskonale zgrywają się choćby z dopasowanymi jeansami! Pod kurtkę możesz włożyć T-shirt lub nawet nieformalną koszulę!
  • Polary świetnie uzupełnią również twoje stylizacje sportowe.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel