Przebrania na halloween dla dzieci. DIY, czyli zrób to sam!

2019-10-16
Przebrania na halloween dla dzieci. DIY, czyli zrób to sam!

Nieuchronnie zbliża się Halloween, a to oznacza, że w wielu przedszkolach i szkołach odbędą się doroczne bale przebierańców! O mrocznym charakterze Aby nie poszukiwać kostiumów dla dzieci gorączkowo, na ostatnią chwilę – warto już teraz zadbać o przebrania na Halloween! Można zaprojektować je i stworzyć we własnym zakresie! 

Choć Halloween najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki, to już śmiało można powiedzieć, że ten rodzaj celebracji, związany z nietypową maskaradą, który odbywa się wieczorem 31-go października – przyjął się również w Polsce. Wcale nie w formie kontry do Dnia Wszystkich Zmarłych, za to z podejściem pełnym dystansu. Ostatniego dnia miesiąca – dorośli na imprezach klubowych i domowych, a dzieci na balach – świetnie się bawią! A to głównie za sprawą nietypowej tematyki, aranżacji i przebraniom, w których po prostu można postraszyć!

Przebrania na Halloween dla dzieci!

przebrania na halloween dla dzieciTo podstawa! Każdy chłopiec i każda dziewczynka, chętnie zamienią stroje superbohaterów i księżniczek na coś znacznie bardziej… upiornego! A to może być świetna motywacja dla całej rodziny, by dobrze bawić się nie tylko w dzień balu, ale i przed. Przygotowując razem specjalny dziecięcy kostium na tę niebanalną okazję! Tutaj kreatywność nie powinna znać granic. Podobnie jak w przypadku tworzenia przerażających, dyniowych lampionów – i przy projektowaniu stroju dla dziecka można świetnie się bawić, spędzać fajny czas i umacniać więzi na linii dziecko – rodzice. To naprawdę świetna okazja!

Jeśli brakuje czasu, pomysłu albo umiejętności – oczywiście można przebranie na Halloween kupić w sieciówce, a ogromny wybór strojów i gadżetów oferuje niejeden sklep internetowy. Zresztą warto skorzystać z dostępności produktów online co do bazy pod strój, bo przygotowanie czegoś ciekawego na Halloween we własnym zakresie – wcale nie jest trudne. Np. chłopca odzianego w klasyczne ubrania dziecięce, czy dziewczynkę ubraną w bluzkę i legginsy dziewczęce – można po prostu owinąć bandażem. Mumia jak malowana!

przebrania dla dzieci na halloween diyA jeśli już jesteśmy przy malunkach, to w przypadku przygotowywania stroju DIY przydadzą się farby do ciała i twarzy, krew w sprayu czy zęby wampira. Część gadżetów – można przygotować całkowicie samodzielnie – np. do zrobienia upiornego kapelusza czarownicy przyda się czarny papier (lub inny, pomalowany na czarno), nożyczki, klej, zszywki – podstawowe rzeczy, które są dostępne w większości domach, w których mieszkają dzieci Z kolei sztuczną krew można zrobić ze składników dostępnych w kuchni. Kakao, sok malinowy, sól i woda – ot, cała tajemnica! Każda mama ma w kosmetyczne zestaw do makijażu. Ciemny cień nałożony dziecku wokół oczu – zrobi z niego prawdziwego złoczyńcę. Do tego potargana, niesforna fryzura i gotowe Czarownicy lub czarnoksiężnikowi przyda się też czarny T-shirt dziecięcy i peleryna, którą można zrobić z dowolnego kawałka materiału. Do dzieła!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel