Pierwsza randka! Jak zrobić dobre wrażenie?

2019-04-12
Pierwsza randka! Jak zrobić dobre wrażenie?

Skoro jesteś już na etapie randki, i nie jest to randka w ciemno tylko pierwsza randka – to pierwsze dobre wrażenie już z pewnością zrobiłeś!

Zbudowałeś je przez całych 11 sekund podczas pierwszego kontaktu z Twoją wybranką. W tym czasie, prawdopodobnie, okazałeś się być facetem wiarygodnym i sympatycznym. Te dwie cechy pozwoliły na wydanie podświadomej oceny na Twój temat. Mówią, że nie ocenia się książek po okładce. Ludzka podświadomość ma inne zdanie w tej kwestii….

Gdybyś jednak nadal był w sytuacji, w której zależy Ci na pokazaniu się z najlepszej strony, czy to przy pierwszym spotkaniu czy na pierwszej randce, pamiętaj o kilku fundamentalnych zasadach, które pomogą Ci wywrzeć dobre wrażenie. Sukces murowany.

Zasada 1grazka(4)

Myśl pozytywnie i bądź pozytywny. Po prostu daj się lubić. Optymizm przyciąga, a jeszcze na własnym zdrowiu można tylko zyskać. Ponadto poczucie humoru jest wśród najczęściej wymienianych cech idealnego mężczyzny więc nic tylko uśmiechać się i tryskać radością. Jeśli jesteś typem melancholika – przed Tobą sporo pracy. Idąc na skróty – skorzystaj z patentu ze szklanką wody…

Zasada 2

Interesuj się! Bądź obecnym i aktywnie słuchającym rozmówcą, okazuj sympatię, odnoś się do poruszanych tematów. Wymaga tego nie tylko kwestia Twojego wizerunku, ale przede wszystkim kultura. Krótko mówiąc – nie patrz w sufit. A jeśli towarzyszka aż tak Cię nudzi, że nie jesteś w stanie poświęcić jej uwagi i nawet savoir vivre nic tu nie zdziała – to nie zawracaj sobie więcej głowy. Nic z tego nie będzie.

Zasada 3

Jeden obraz wart jest tysiąc słów. Jeden dotyk wart tysiąca obrazów. Od razu nadmienię, że nie chodzi o powalenie dziewczyny na glebę i tarzanie się w śniegu przy pierwszej możliwej okazji, ale np. o subtelne, niby „przypadkowe” muśnięcie dłoni… you know what I mean.

Zasada 4

Każdy najlepiej czuje się wśród swoich. Ujawnij podobieństwo jeśli tylko nadarzy się taka szansa. Też oglądałeś „ten” film? Powiedz jej o tym. A może okaże się, że oboje spędzaliście w dzieciństwie wakacje w Złotych Piaskach? Wszystko co można przełożyć na „wspólny” język (poglądy, zainteresowania, postawy) zbliża i pomaga wzmocnić dobre wrażenie ze względu na utożsamianie się. Temu służy pierwsza randka!

Tą zasadę należy jednak rozpatrywać dwu-biegunowo. Chodzi także o podobieństwo w sposobie mówienia i poruszania się. Jeśli po przeciwnych stronach stołu, w czasie inspirującej rozmowy, będziecie w podobny sposób pochylać się nad kubkiem gorącej kawy… będzie gorąco

Zasada 5

Pamiętaj o mowie ciała. Nawet gdy ktoś nie przechodził specjalnych szkoleń by ją czytać – odbierze Twoje gesty podświadomie. Nie zrobisz dobrego wrażenia jeśli będziesz zbyt zamknięty (dystans) lub przesadnie pewny siebie i otwarty (dominacja).

Zasada 6

Pokaż swoją wyjątkowość (ale nie pyszałkowatość). Jeśli jesteś sportowcem, ekspertem w jakiejś dziedzinie czy wpływowym gościem – szybko zyskasz autorytet. Nieprzeciętność to pożądana cecha. Rośniesz w oczach niczym grzyb po deszczu.

Zasada 7

Zadbaj o swoją powierzchowność – Efekt Halo działa. Choć mówi się, że nie szata zdobi człowieka to pozytywny odbiór looku danej osoby sprawia, że z góry, w bezrefleksyjny sposób, przypisywane są jej dobre cechy. Przystojny, elegancki, zadbany = inteligentny, sympatyczny, szczery.

Czeka Cię pierwsza randka? Oprócz dziewczyny weź do serca powyższe zasady i powodzenia!

[adrotate banner=”11″]

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel