Odzież sportowa... w dobie pandemii.

2020-04-16
Odzież sportowa... w dobie pandemii.

Odzież sportowa, odkąd wynaleziono ją do celów związanych z aktywnością fizyczną – nieustannie ewoluowała. I chodzi tu nie tylko o to, że elementy takich ubrań cą coraz to bardziej zaawansowane technologicznie. To również kwestia tego, że ciuchy sportowe od dawna służą nam nie tylko do ćwiczeń. Na stałe wpisały się one w modę miejską. A w czasach pandemii stanowią najlepszą alternatywę dla codziennych stylizacji wszelkiego rodzaju! Niezaprzeczalnie, w tej kategorii – mają pierwsze miejsce na podium!

odzież sportowa
Mówisz odzież sportowa – myślisz wygodna bluza. Denley.pl

Współcześnie modna odzież sportowa ma wiele odsłon. Właściwie nie istnieje dyscyplina, czy to profesjonalna czy amatorska, która nie wyróżniałaby się konkretnym dress codem. Inne stylizacje kreujemy wybierając się do lokalnego klubu fitness… Inne wybieramy na poranny jogging w parku, a gdy spędzamy dzień na polu golfowym również stawiamy na określony pewnymi „odgórnymi” zasadami styl. Z tego powodu ubrania sportowe dostępne są dziś w niezliczonych odsłonach! I oprócz tego, że uprawiamy w nich boks, jeździmy na rowerze albo praktykujemy jogę – chętnie nosimy je również na co dzień!

Na zajęcia w szkole, podczas luźnych spotkań towarzyskich, a nawet w pracy, jeśli wykonujemy profesję, która na to pozwala… Nierzadko poddajemy się powszechnemu już nurtowi athleisure, który zuniwersalizował sportowy styl! Wszyscy chętnie spędzamy czas w stylizacjach, które są po prostu wygodne! A stylówki sportowe – bez wątpienia do takich należą! I z całą pewnością poprawiają komfort życia!

Odzież sportowa do noszenia w domu! 

A ten jest szczególnie ważny własnie teraz! W czasie szalejącej na całym świecie pandemii koronawirusa! Nie ma się co oszukiwać! Aktualnie, w domach – spędzamy bardzo dużo czasu. Zarówno tego wolnego, który w normalnych okolicznościach rozdzielamy między różne aktywności, spotkania ze znajomymi i oczywiście – lenistwo, jak i czasu poświęcanego zwykle na naukę lub pracę. Oczywiście mnóstwo sytuacji wymaga od nas, by do zajęć wykonywanych w systemie home office ubierać się adekwatnie i by nie rezygnować z ulubionego, wyszukanego stylu. Jednak przychodzi ten moment, gdy najzwyczajniej – pragniemy wskoczyć w miękkie dresy I jest to dobry objaw!

Przeczytaj też: „Ubrania homewear! Zostań w domu nie rezygnując z stylu!”

ubrania sportowe
Klasyczny T-shirt w domu sprawdzi się perfekcyjnie! Denley.pl

Bo męska odzież sportowa zapewni ci przede wszystkim komfort, luz, swobodę ruchów. W dobie przytłaczających nas licznych ograniczeń – warto zadbać o zapewnienie sobie jak najprzyjemniejszych warunków do egzystencji! W ramach takich „domowych rewolucji” można przeorganizować sobie przestrzeń w jakiej przebywamy! Wygospodarować strefę do uprawiania aktywności fizycznej, ale i poczynić ruchy ku własnemu, przynoszącemu oddech i energię stylowi ubierania się. Nie zapominając przy tym o indywidualnych preferencjach!

Sprawdź nas wpis pt.: „Jak uprawiać sport w domu?”

neonowe spodnie
Ultra modne spodnie z tkaniny dresowej zapewnią ci wygodą, dodadzą energii i poprawią humor! Denley.pl

Odzież sportowa, jaką nosimy w domu przede wszystkim powinna być daleka od stereotypów. Co to oznacza? A no tyle, że siedzenie w domu nie obliguje cię do chodzenia w spranym T-shircie i w rozciągniętych spodniach dresowych! Możesz wykorzystać schludne ubrania, których używasz do regularnego uprawiania sportów. Ale w związku z tym, że nadeszła wiosna – dobrze zrobi ci też tzw. odświeżenie szafy, reorganizacja garderoby! Szczególnie, że bezpieczne zakupy możesz zrobić przez internet! W naszym sklepie Denley.pl znajdziesz pełną ofertę ubrań w niesamowicie atrakcyjnych cenach. Najmodniejsze modele ubrań w energetycznych kolorach z pewnością poprawią ci humor! A jeśli zdecydowanie wolisz styl basic – też się nie zawiedziesz! Bluzy męskie, każdego typu T-shirty, sportowe spodnie z tkaniny dresowej, krótkie spodenki, jogerry, baggy, bezrękawniki, ultra modne komplety dresowe i wiele innych… Wszystko czego ci potrzeba, by czuć się dobrze w swojej drugiej skórze i w domu – znajdziesz i bezpiecznie zamówisz na naszej platformie zakupowej!

Koronawirus na ubraniach! Najważniejsze informacje! 

Załóżmy, że w swoim ulubionym dresie wybierasz się na wyprawę do sklepu spożywczego, co w pewnym sensie można uznać dziś za misję specjalną. Pojawia się pytanie – co należy zrobić z wykorzystanymi do jej celów ubraniami? Czy podobnie jak maskę zakrywającą twarz należy uprać odzież 60 stopniach Celsjusza, a następnie ją wyprasować?

Otóż specjaliści podpowiadają, że koronawirus na tkaninach jest w stanie przetrwać stosunkowo krótko. Aby spowodować zakażenie – musiałby być naniesiony na ubranie drogą kropelkową w naprawdę dużej dawce, a następnie przeniesiony za pomocą rąk w okolice twarzy.

W czasie, w którym w ramach obostrzeń nakazano nosić maseczki osłaniające twarze – jest to niemal niemożliwe. Należy pamiętać również o tym, że wirus przenoszony jest za pomocą dłoni, które odruchowo dotykają ust, oczu, nosa. Zatem po powrocie ze sklepu, z apteki, z przychodni, ze spaceru z psem – warto po prostu zdjąć ubranie, pozostawić je w „odizolowanym” miejscu (np. można odwiesić kurtkę do szafy w przedpokoju) i umyć ręce zgodnie z zaleceniami, aby przerwać łańcuch ryzykownych zdarzeń.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której sprawujemy opiekę nad osobą chorą. Wówczas należy regularnie prać ubrania w temperaturze pow. 60 stopni, przez minimum 15 minut i z dodatkiem detergentów, które skutecznie wyeliminują wirusa. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju – najlepiej jest przeznaczyć zestaw ubrań do wychodzenia na zewnątrz, by dajmy na to ze spodni – patogen nie przeniósł się na sofę czy łóżko. Przy czym jest to naprawdę mało prawdopodobne.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel