Na czym polega trening GRIT?

2019-07-20
Na czym polega trening GRIT?

Po trendzie na Crossfit i ćwiczenia Body Pump nadchodzi „nowe”. W klubach fitness coraz większą popularnością cieszy się interwałowy trening GRIT.

Zresztą za tę nową formułę odpowiada zespół Les Mills, który programy treningowe tworzy już od 20 lat i są one wykorzystywane na całym świecie. Praktyczne zastosowanie ćwiczeń o wysokiej intensywności poparte jest wynikami badań laboratoryjnych, a więc dowodami naukowymi!

trening GRIT
Tank top. Denley.pl

Co daje GRIT workout?

Przede wszystkim – daje szybki efekt! To mistrz spalania tłuszczu! Pozwala schudnąć i skutecznie zatrzymać efekty diety redukcyjnej! Stymuluje wzrost mięśni, zatem świetnie rzeźbi sylwetkę!

No i każdy znajdzie coś dla siebie, bo istnieją trzy rodzaje tego treningu! Jeden profil sfokusowany jest na wysmuklanie mięśni oraz wzmacnianie całego ciała i wykorzystuje się tu sztangi i hantle. Drugi program skupia się na dolnych partiach, konkretnie na nogach i pośladkach. Ostatni, cardio, ma na celu maksymalne spalanie tłuszczu i szybką poprawę kondycji.

Na czym polega trening GRIT?

Jego ogromną zaletą jest to, że trwa zaledwie 30 minut! To zatem świetna opcja dla tych, którzy mają mało czasu, lub którzy z jego braku tworzą sobie coraz to nowe wymówki Tutaj pół godziny konkretnego wycisku robi robotę! Można się przemóc, a potem to już pójdzie jak po maśle! Bo w przeciwieństwie do jogi albo powtarzalnych na siłowni ćwiczeń – GRIT nie jest nudny!

Ten rodzaj treningu jest dla każdego, kto w jakimś stopniu jest aktywny fizycznie! Dla młodszych i starszych, bardziej lub mniej zaawansowanych. Jego kolejnym atutem jest, że intensywność ćwiczeń dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i możliwości fizycznych organizmu, które wykorzystuje się maksymalnie.

Trening GRIT dzieli się na 3 sekwencje:

  • Rozgrzewka – błyskawicznie podnosi tętno, pobudza mięśnie do pracy;
  • Ćwiczenia z obciążeniem;
  • Intensywny trening mięśni przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała.

GRIT, czyli krótki trening o wysokiej intensywności, pozwala osiągnąć zdumiewające efekty! Sprawdź, czy tego typu zajęcia odbywają się w twoim ulubionym klubie fitness! Jeśli nie – możesz skorzystać z przykładowych ćwiczeń dostępnych w sieci! Ubierz się w wygodne ubrania sportowe i do dzieła! To tylko 30 minut!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel