Męska czapka z daszkiem w kobiecych stylizacjach. Jak je nosić?

2021-12-06
Męska czapka z daszkiem w kobiecych stylizacjach. Jak je nosić?

Na forach modowych w ostatnich kilku sezonach często przewija się temat nieśmiertelnych czapek z daszkiem, popularnych bejsbolówek. Wiele osób zastanawia się, czy czapki z daszkiem są modne w XXI wieku, tak jak to było w kilku ostatnich dekadach. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, czapkę bejsbolówkę miał każdy kilku i nastoletni chłopiec, a także wielu dojrzałych już mężczyzn. Ten symbol chłopięcej beztroski przewijał się w wielu stylizacjach męskich i wielu z nich nadawał niepowtarzalny charakter. Tego typu czapkę można bowiem nosić nie tylko w stylu sportowym, ale także casualowo, a w niektórych przypadkach da się ją nawet dopasować do stylówek smart casual. Na co dzień robi to chociażby były amerykański prezydent Donald Trump, dla którego bejsbolówka swego czasu stała się znakiem rozpoznawczym. Do jakiego stroju można i warto nosić czapki z daszkiem? Komu pasuje czapka z daszkiem? Gdzie znaleźć stosunkowo dobre i tanie czapki z daszkiem? Tego wszystkiego oraz wielu innych informacji dowiesz się z dzisiejszego artykułu, ale głównie będzie on poświęcony temu, jak bejsbolówkę wkomponować w modne damskie stylizacje i czy noszenie męskich czapek przez kobiety jest trendy.

Czy czapki z daszkiem nadal są modne?

To zasadnicze pytanie! Czy czapka bejsbolówka wciąż jest cool? Czy ten element garderoby nie stał się trochę przestarzały i nie opatrzył się za bardzo? Czy można ją zastąpić innym, równie uniwersalnym dodatkiem? Odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi nie! Czapka z daszkiem to jedyne w swoim rodzaju nakrycie głowy, które poza tym, że chroni przed słońcem, to jest jeszcze ikoną stylu, luzu, swoistą metaforą tego, że mężczyźni nigdy nie przestają być małymi chłopcami. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych czapki bejsbolówki są wciąż bardzo popularne, to właśnie od najbardziej popularnego w tamtym kraju sportu wzięła się ich nazwa. W Polsce obecnie nie są aż tak rozchwytywane jak kiedyś, aczkolwiek często wracają do mody. I tutaj zaskoczenie, bo wracają nie tylko do mody męskiej, ale i kobiecej.

Komu pasuje czapka z daszkiem?

Komu pasuje popularna bejsbolówka? Odpowiedź jest dość trywialna, ale naprawdę prawie każdemu! Być może sędzia w todze i bejsbolówce wyglądałby dziwnie, albo elegancka kobieta w futrze i czapce z daszkiem mogłaby przyprawić o uśmiech, ale prawdą jest, że takie czapki spotyka się nawet w kreacjach balowych bądź ślubnych. Dlatego każdy w swojej szafie powinien mieć co najmniej jeden model czapki z daszkiem, aby móc go założyć w bardziej lub mniej sportowych odsłonach.

Jakie są najbardziej modne czapki z daszkiem w obecnych sezonach? Możesz postawić na klasykę w tym względzie, czyli czapki nawiązujące do kultury USA, z nazwami amerykańskich miast, bądź klubów bejsbolowych. Te czapki są zdecydowanie najbardziej popularne i najchętniej kupowane na całym świecie. Można je znaleźć praktycznie w każdym kolorze, poniżej kilka propozycji dostępnych w sklepie internetowym Denley.pl w świetnej cenie.

Jeśli jednak jesteś zwolenniczką bardziej szalonych stylizacji i w takich właśnie czujesz się najlepiej, wówczas możesz sięgnąć po modne neonowe czapki z daszkiem, również dostępne na Denley.pl. Kliknij w zdjęcie produktu, aby dowiedzieć się jaka jest cena i innych szczegółów.

Pomysły na damskie stylizacje z czapką bejsbolówką

Do damskich stylizacji z czapką bejsbolówką warto mieć w swojej garderobie najbardziej uniwersalną czapkę tego typu, czyli gładką czarną. Dzięki niej jesteś w stanie stworzyć naprawdę dużo wyjątkowych looków. Pamiętaj, że możesz ją nosić także do jesiennych i zimowych outfitów, kto powiedział, że to typowo letni dodatek? Gładka czarna czapka gwarantuje Ci jednocześnie świetny look, elegancję i wygodę. Będzie ona idealna nie tylko dla kobiet kochających sport i sportowe stylówki, ale także dla tych lepiej odnajdujących się w bardziej eleganckich stylizacjach.

Czapka bejsbolówka stylizacje

Jakie jeszcze stylizacje z tymi czapkami są trendy? Jakie modele czapek z jakimi kurtkami utworzą najlepsze połączenie? Męskie czapki z daszkiem idealnie sprawdzą się w typowo kobiecych stylówkach. Załóż beżową bejsbolówkę do czerwonej damskiej kurtki lub równie kobiecej różowej bluzy albo polaru. A może wolisz wygląd dziewczyny z sąsiedztwa? Połącz czapkę z daszkiem z oversizową kurtką w kratę lub męską koszulą flanelową. Taką stylizację możesz zwieńczyć świetnym plecakiem, torebką albo nerką i nadać jej dzięki temu nieco bardziej sportowego i luźnego charakteru.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel