Jakie koszulki na siłownię wybrać i na co zwracać uwagę?

2022-03-02
Jakie koszulki na siłownię wybrać i na co zwracać uwagę?

Jeśli jesteś treningowym freakiem zapewne wiesz jakie koszulki na siłownię i do treningu są najlepsze. A może inaczej, nie jakie są najlepsze, a jakie najlepiej odpowiadają Tobie. Prawdą jest, że na rynku odzieżowym znaleźć można mnóstwo modeli koszulek na treningi, które różnią się składem materiałów, wchłanialnością potu, komfortem noszenia, krojem i wieloma innymi aspektami. Pytanie brzmi, jaką koszulkę Ty wybierzesz i w jakiej będziesz czuł się najlepiej. W poniższym artykule przybliżymy wszystkie kwestie związane z wyborem koszulki do treningu. Jeśli takiej poszukujesz to przeczytaj koniecznie i dowiedz się jak ją wybrać.

Jaka powinna być dobra koszulka na siłownię?

Jaka zatem powinna być idealna koszulka na siłownię? Czy lepiej wybierać lekkie, luźne w kroju T-shirty, czy może koszulki opinające biceps? A może najlepszy będzie tank top, czyli koszulka na ramiączkach? Szukając koszulki do ćwiczeń na siłowni i każdego innego treningu warto zastanowić się, jakie ćwiczenia oraz o jakiej intensywności będziesz w niej wykonywał. Na początek wykreśl z listy zakupów wszystkie koszulki z nawet najmniejszą domieszką poliestru, nie mówiąc już o takich w stu procentach z niego wykonanych. Ważne jest, aby do ćwiczeń wybierać koszulki sportowe męskie oddychające, a te z poliestrem na pewno nie spełniają tej funkcji.

Z jakiego materiału wybrać koszulkę na siłownię?

Jaki materiał stroju na siłownię będzie najlepszy? Możesz postawić na bawełnę, wybieraj koszulki i T-shirty z dużą ilością bawełny oraz domieszką elastanu, jeśli chcesz aby koszulka była elastyczna i pracowała razem z Twoim ciałem oraz nie ograniczała Ci ruchów. Ta funkcja koszulki ważna jest nie tylko do ćwiczeń na siłowni, ale także na przykład do biegania, czy jazdy na rowerze. Ćwicząc potrzebujesz czuć się komfortowo w całości, w każdej kwestii, dlatego zawsze wybieraj koszulkę, która będzie ćwiczyć razem z Tobą i Twoim ciałem.

Szukając idealnej koszulki zwróć szczególną uwagę na koszulki termoaktywne na siłownię. Mają one specjalne systemy do odprowadzania wilgoci i potu. W takich koszulkach komfort uprawiania sportu jest zdecydowanie największy, gdyż nie musisz się przejmować tym, że mokra koszulka przykleja Ci się do pleców. Nic nie powinno także ocierać się o Twoją skórę, nie powinno także nadmiernie pocić się pod pachami. Koszulki termoaktywne są także o tyle wygodne, że nie wymagają prasowania, ale ich pielęgnacja wymaga specjalnego traktowania jeśli chodzi o pranie. W większości z nich nie powinno się używać płynów zmiękczających do prania ich. Pamiętaj, aby zawsze czytać metki w każdej odzieży, także a może przede wszystkim sportowej, aby nie zniszczyć jej i przedłużyć jej żywotność jak najbardziej.

Krój koszulki na siłownię — obcisła czy luźna?

Kwestia tego, czy koszulka powinna być luźna, czy obcisła zależy przede wszystkim od tego, w jakim kroju i modelu koszulki do ćwiczeń Ty czujesz się najlepiej. Wielu mężczyzn wybiera strój na siłownię przylegający do ciała, gdyż chcą w ten sposób podkreślić i wyeksponować swoją wysportowaną sylwetkę. Inni wolą ćwiczyć w zwykłym, luźnym, bawełnianym T-shircie, a jeszcze inni w koszulce z długim rękawem. Wybierz tę, w której będziesz czuł się dobrze i najbardziej komfortowo.

T-SHIRT T-shirt-meski-bez-nadruku-w-serek-niebieski-Bolf Bordowy-t-shirt-meski-Denley
T-SHIRT Zolty-neon-T-shirt-meski-bez-nadruku-Bolf Bialy-T-shirt-meski-bez-nadruku-Bolf
TANK TOP Pomaranczowa-koszulka-tank-top-bez-nadruku-Denley Koszulka-tank-top-bez-nadruku-granatowa-Denley
TANK TOP Biala-koszulka-tank-top-bokserka-z-nadrukiem-Bolf Czarna-koszulka-tank-top-bokserka-z-nadrukiem-Bolf
KOSZULKA TERMOAKTYWNA Grafitowy-T-shirt-treningowy-meski-Denley Czarny-T-shirt-treningowy-meski-Denley
KOSZULKA TERMOAKTYWNA Grafitowy-T-shirt-treningowy-meski-Denley Czarny-T-shirt-treningowy-meski-Denley

Cena dobrej koszulki na siłownię, czyli jak za nią nie przepłacić?

Shirt na trening nie musi kosztować kroci. Jeśli dobrze poszukasz możesz znaleźć koszulki treningowe męskie w naprawdę świetnych cenach. W sklepie internetowowym Denley.pl znajdziesz koszulki na siłownię już od 9,99 złotych. Poniżej kilka przykładów koszulek w różnych atrakcyjnych cenach.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel