Jak zmierzyć obwód pasa i wybrać idealne spodnie przez internet?

2022-03-28
Jak zmierzyć obwód pasa i wybrać idealne spodnie przez internet?

Kupowanie spodni przez internet to dla wielu nie lada wyzwanie, wciąż jest sporo osób, które nie lubią, nie potrafią, boją się kupować tę dolną część garderoby przez internet. Dzieje się tak zapewne z kilku powodów. Po pierwsze oznaczenia rozmiarów spodni potrafią być tak różnorakie, że czasami ciężko je rozszyfrować nawet wprawionej osobie. Po drugie nawet jeśli rozmiary są jednolite, to wielu producentów ma swoje rozmiarówki, które niestety w dużej mierze odbiegają od przyjętych standardów. Rozmiary różnią się w zależności od krajów, producentów, a nawet materiałów z jakich wykonane są spodnie. Jak nie zwariować w tej ogromnej ilości często sprzecznych informacji? Jeśli interesuje Cię jak zmierzyć obwód pasa u mężczyzn oraz jak prawidłowo zmierzyć swoje wymiary, w poniższym artykule znajdziesz te informacje.

Jak zmierzyć obwód pasa i jak to zrobić poprawnie?

Obwód pasa to jeden z wymiarów, które powinna znać każda osoba, niezależnie od płci, czy wieku. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka informacja będzie Ci potrzebna, może się ona przydać nie tylko w sklepie, ale też w innych sytuacjach. Jeśli chcesz kupić sobie nowe spodnie, czy to w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, poza informacją jaki rozmiar spodni nosisz, warto abyś także wiedział, jaki masz obwód talii. Jak go zmierzyć? Będziesz potrzebował do tego miarę krawiecką, albo sznurek, tasiemkę czy inną linkę i jakąkolwiek inną miarę, może być nawet miarka zwijana, jakiej używa się do remontów. Zmierz się w pasie, a więc tam gdzie kończą Ci się spodnie. Jeśli robisz to przy pomocy miary krawieckiej, od razu zapisz wynik, jeśli przy pomocy linki, czy sznurka, wówczas odmierz długość jaka Ci wyszła ma innej miarce i zapisz wynik.

Obwód pasa, a idealne spodnie — weź pod uwagę stan spodni

Innym sposobem na zmierzenie obwodu w pasie potrzebnego do zakupu spodni, jest zmierzenie już noszonych przez Ciebie i leżących na Twojej sylwetce idealnie spodni. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, w jakim stanie jest dana para spodni. Może być bowiem tak, że spodnie nosisz już od dłuższego czasu, więc rozciągnęły się w pasie i teraz są idealne, a jak je kupowałeś to były ciaśniejsze i dopasowały się dopiero po dłuższym noszeniu, lub kilkukrotnym praniu. W zależności od tego, czy kupujesz spodnie slim fit męskie czy też klasyczne jeansy męskie spodnie te mogą różnić się rozmiarem w chwili zakupu, a pasować na Twoją figurę. Zatem jak zmierzyć pas w spodniach? Połóż parę wypranych i najlepiej także wyprasowanych spodni na płasko, na czystej, gładkiej i twardej powierzchni, na przykład na podłodze albo stole. Następnie przy pomocy miary krawieckiej (popularny centymetr) zmierz szerokość spodni w pasie, a następnie pomnóż otrzymaną liczbę razy dwa, w ten sposób uzyskasz wymiar swojego obwodu w pasie.

Zamawianie spodni przez internet. Jak nie popełnić błędu?

Pamiętaj, aby zawsze przed kupnem spodni przez internet wykonać pomiar swojej talii, nawet jeśli poprzednie spodnie kupowałeś zaledwie miesiąc temu, Twój obwód pasa mógł się zmienić, zwiększyć lub zmniejszyć. Warto także wiedzieć jak zmierzyć pas i biodra, gdyż obwód bioder też może się zmieniać w różnym momencie życia, a jest to pomiar równie istotny, szczególnie jeśli chcesz kupić spodnie przylegające do ciała typu slim fit czy skinny fit, czyli popularne rurki.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel