Jak spakować dziecko na wakacje?

2018-06-09
Jak spakować dziecko na wakacje?

Przed nami długie podróże, pełne uciech weekendy, pobyty w nadmorskich kurortach, w domkach nad jeziorami. To będzie okres zwiedzania wielkich miast i kameralnych miejscowości, chillowania na plażach, kąpieli w basenach i wielu innych atrakcji. Przed wyjazdem na wakacje wielu rodziców staje przed dylematem – jak spakować dziecko na wakacje?

T-shirt z letnim motywem_Denley.pl

Jak spakować dziecko?

Przede wszystkim wszystko zależy od tego – ile maluch czy maluchy mają lat, gdzie jedziecie i czym będziecie się przemieszczać w trakcie podróży. Jeśli czekają was wczasy w jakimś kurorcie z gorącym, żółtym piaskiem i krystaliczną wodą, to pewnie polecicie samolotem. Tutaj możliwości pakowania zwykle ograniczone są przez przewoźnika, który dokładnie określa wielkość i maksymalną wagę walizek, przypadających na jednego uczestnika imprezy.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli wybieracie się w podróż samochodem. Wówczas można zabrać ze sobą tyle rzeczy, ile zmieści się do bagażnika. Ale znów – inne ubrania dla dzieci będą potrzebne, gdy np. zamierzacie zwiedzić z dzieckiem czy z dziećmi największe miasta w Polsce, inne, gdy  wybieracie się w podróż po Europie, a jeszcze inne, gdy zamierzacie spędzić tydzień nad jeziorem czy Bałtykiem. Oczywiście istotny jest również wiek dziecka, bo w raz z nim zmieniają się jego potrzeby. Dla niemowlęcia będzie potrzebnych mnóstwo bodziaków, koszulek, spodenek, z kolei dzieci znacznie starsze potrzebują znacznie mniej ubrań.

Wygodne spodnie sportowe dla dziecka_Denley.pl

Zastanawiając się jak spakować dziecko na wakacje – najważniejszą zasadą jest to, by zrobić to kompaktowo! Staramy się zabrać jak najmniej rzeczy, jednocześnie musi być ich tyle, żeby wystarczyło i by nie zawiodły przy zmiennej pogodzie, a ta, jak wiadomo – może zaskakiwać! Odzież dla dzieci na wakacje dobieramy tak, aby poszczególne modele do siebie pasowały. Warto np. wziąć kilka par takich spodenek, do których będzie pasował każdy zabrany dla dziecka T-shirt. Naprawdę nie ma z tym większego problemu, bo dzieciom wręcz wypada chodzić kolorowo i nie trzeba się martwić, gdy łączymy żółty z zielonym, niebieski z czerwonym, czy tworzymy jakąkolwiek inną kombinację. Na letnich wakacjach najczęściej jest ciepło, więc stawiamy na koszulki z krótkim rękawem i szorty. W zanadrzu warto mieć ze dwie bluzy na zmianę, jakieś długie dziecięce spodnie sportowe lub praktyczne legginsy i kurtkę wiatrówkę. Pamiętajcie o czapce z daszkiem chroniącej głowę przed słońcem!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel