Jak składać marynarkę? Kilka niezawodnych sposobów

2021-05-10
Jak składać marynarkę? Kilka niezawodnych sposobów

Marynarki to jedna z tych kategorii odzieży, których z założenia nie powinno się składać, zaginać i wywijać. Są one odszyte w taki sposób, że powinny być przechowywane wisząc na wieszaku. Nie zawsze jednak jest to możliwe i zdarzają się takie sytuacje, na przykład podczas podróży, kiedy nie ma wyjścia i trzeba marynarkę złożyć. Należy to wówczas zrobić jak najbardziej delikatnie i precyzyjnie, tak aby dobrze skrojonej marynarki nie zniszczyć i przede wszystkim nie odkształcić. Jak to zrobić dobrze i jak najmniej inwazyjnie dla ulubionej marynarki? Przeczytaj i dowiedz się już teraz.

Składanie marynarki - zacznij od wywinięcia rękawa

Stanąłeś kiedyś przed zadaniem złożenia marynarki lub garnituru? Zastanawiasz się jak złożyć marynarkę albo jak złożyć garnitur? Nie jest to takie trudne jak może Ci się wydawać. Od czego należy zacząć podczas składania marynarki? Zdecydowanie na początek musisz zająć się rękawami. Wywiń jeden z rękawów marynarki na lewą stronę, idąc za ciosem wywiń na lewą stronę także górną część marynarki, a więc kołnierz. W ten sposób jedna część marynarki będzie na prawej, a druga na lewej stronie. W kolejnym kroku włóż rękaw marynarki będący na lewej stronie w rękaw będący na prawej stronie. I gotowe! Marynarka zmniejszyła swoją objętość o połowę, a Ty możesz mieć pewność, że tak złożona nie odkształci się w bagażu podczas podróży.

Nie zapomnij postawić kołnierza

Bardzo ważnym elementem podczas składania marynarki jest postawienie jej kołnierza. Pamiętaj, że kołnierz jest jedną z najważniejszych części marynarki, nie możesz pozwolić aby ta jej część się odkształciła, bo bardzo ciężko będzie wrócić ją do pierwotnego kształtu. Kołnierz marynarki zazwyczaj jest sztywny i taki też powinien pozostać aby dobrze wyglądał. Czy składasz marynarkę w celu włożenia jej do walizki, torby, bagażu podręcznego, czy po prostu pakujesz swoją garderobę na czas przeprowadzki, zawsze zwracaj szczególną uwagę na kołnierz. Marynarki męskie nie są stworzone do tego, aby je składać, dlatego zawsze rób to bardzo delikatnie. Postawiony kołnierz gwarantuje w największym stopniu to, że marynarka nie straci swojego kształtu. Jeśli jednak kołnierz nieco się odkształci będzie potrzebne użycie żelazka. Przeprasuj kołnierz niezbyt gorącym żelazkiem, jeśli tkanina z której wykonane jest ubranie jest bardzo delikatna lub szlachetna, wspomóż się bawełnianą chusteczką lub ściereczką i włóż ją pomiędzy żelazko, a marynarkę, aby nie przykładać gorącego żelazka bezpośrednio na materiał.

Jak złożyć marynarkę do podróży?

Wybierasz się w podróż lub na wyjazd służbowy i musisz spakować swoje rzeczy? Zastanawiasz się jak spakować garnitur do walizki lub jak spakować garnitur do bagażu podręcznego? Najważniejsze kwestie zostały poruszone w powyższych akapitach tekstu, ale tutaj należy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jeśli pakujesz garnitur lub marynarkę do niewielkiej walizki lub torby podróżnej, pamiętaj że warto położyć ją na samym wierzchu, tuż przed zamknięciem torby. Ważnym jest, aby marynarka nie została przyduszona przez inne Twoje ubrania i przez to nie pogniotła się nadmiernie. Pamiętaj także, aby droższe i cenniejsze ubrania, takie właśnie jak marynarka, czy spodnie garniturowe albo wyjątkowo delikatna koszula, pakować dodatkowo w foliowe torby zanim włożysz je bezpośrednio do walizki. W bagażu poza ubraniami często przewozisz także kosmetyki, perfumy, środki higieniczne, które choć nie powinny mogą się przypadkowo rozlać, ich opakowanie może pęknąć lub zostać zduszone i się uszkodzić. Pamiętaj zatem, aby dodatkowo zabezpieczyć najcenniejsze dla Ciebie ubrania przed takimi sytuacjami. Jeśli zdarzy się, że pobrudzi Ci się T-shirt, czy spodenki kąpielowe, to bez problemu będziesz mógł kupić sobie kolejną sztukę czy parę nawet na lotnisku. Zdecydowanie gorzej i trudniej może być jednak z ubraniami, które nie tak łatwo dobrać do sylwetki. Przezorny zawsze ubezpieczony, pamiętaj i nie lekceważ tej rady.

Składanie marynarki, aby zajmowała mniej miejsca w szafie

Nie należy przechowywać marynarki w szafie lub garderobie w formie złożonej! Jeśli tylko to możliwe zawsze odwieszaj ją na wieszaku, jeśli jednak nie masz wyjścia, a miejsce w Twojej szafie jest naprawdę bardzo ograniczone, wówczas możesz spróbować złożyć marynarkę i położyć ją na półce, pamiętaj jednak, że w takim wypadku nigdy nie możesz mieć pewności, że Twoja marynarka podczas takiego przechowywania się nie uszkodzi. Delikatnie rozłóż marynarkę na płaskiej powierzchni klapami do dołu. Możesz rozłożyć ją na łóżku, na biurku, komodzie lub na czystej podłodze. Następnie złóż ją w pół w poziomie, pamiętaj aby dół marynarki dokładnie łączył się z górną częścią. Postaraj się, aby rękawy również były równo złożone i zaginały się w odpowiednich miejscach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel