Jak składać bluzy by zaoszczędzić miejsce w szafie?

2021-04-10
Jak składać bluzy by zaoszczędzić miejsce w szafie?

Bluzy sportowe i casualowe to podstawa stylizacji nurtu sportswear. Jeśli preferujesz wygodne i komfortowe ubrania nawiązujące stylem do kultury fizycznej, to zapewne masz w swojej garderobie nie jedną bluzę z kapturem, rozpinaną, czy wkładaną przez głowę. Zauważyłeś jak wiele miejsca w szafie potrafią one zajmować? Ile półek lub wieszaków przeznaczyłeś tylko na przechowywanie owych bluz? Bluzy i inna odzież sportowa nierzadko są wykonane z dość grubych tkanin, w związku z czym niełatwo jest złożyć je tak, aby zajmowały optymalnie mało miejsca. Bluzy, zarówno bluzy męskie, jak i bluzy damskie są w tej kwestii zdecydowanie bardziej problematyczne niż większość ubrań, ale bez obaw, można sobie z nimi skutecznie poradzić. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się jak najlepiej przechowywać ubrania w swoim domu.

Jak składać bluzy z długim rękawem?

Składanie bluz z długim rękawem teoretycznie nie powinno się bardzo różnić od składania zwykłych, bawełnianych T-shirtów, ale w rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Jest to czynność bardziej skomplikowana, ponieważ trudniej jest upchnąć w złożonej kostce materiału długie, często uszyte z grubego materiału rękawy. Jak zatem przechowywać bluzy z długim rękawem tak, aby było to jak najmniej problematyczne? Przeczytasz na końcu!

Jak składać bluzy z kapturem?

Kolejną problematyczną i trudną do złożenia częścią bluzy jest jej kaptur. Jest to ten element bluzy, który zawsze powoduje jej wybrzuszenie, gdy chcesz złożyć ubranie w równiutką i schludną kosteczkę. Kaptur roluje się, podwija, zawija i przyprawia o palpitacje serca, gdy wypada ze starannie złożonego ubrania. Chcesz się dowiedzieć jak tego uniknąć i jak składać bluzy z kapturem? Czytaj dalej!

Niezawodne sposoby na składanie bluz

Wystarczy znać kilka niezawodnych trików, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Poniżej znajdziesz te dotyczące najskuteczniejszego przechowywania bluz sportowych w garderobie. Jak należy układać ubrania, aby móc zmieścić jeszcze więcej ulubionych bluz i zachować porządek w szafie?

  1. Aby zaoszczędzić miejsce w garderobie ZŁÓŻ BLUZĘ W RULON i przechowuj w szerokiej szufladzie
    Metoda polegająca na składaniu, a właściwie zwijaniu ubrań w rulony kojarzona jest głównie z pakowaniem walizki na czas podróży. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż wybierając się w podroż chcesz zabrać ze sobą jak najwięcej swoich ulubionych ubrań, zachowując przy tym jak najmniej przestrzeni w walizce. Dlaczego by więc nie wypróbować tego sposobu nie tylko podczas podróży? Zwijanie bluz w rulony pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Metoda ta sprawdza się najlepiej jeśli posiadasz sporej głębokości szuflady, możesz w nich upchnąć całkiem dużą ilość bluz. Jak najlepiej je złożyć? Rozłóż bluzę na płasko frontem do dołu, zawijanie w rulon rozpocznij od kaptura, w momencie gdy dojdziesz do korpusu bluzy złóż jej rękawy prostopadle do dolnej części bluzy, a następnie kontynuuj zwijanie w rulon aż do momentu, gdy bluza zamieni się w niewielki rulonik. Tak przygotowane ubranie umieść w szufladzie. Możesz układać w niej bluzy kolorystycznie lub od ulubionych do tych rzadziej noszonych.

  2. Aby mieć porządek ROZWIEŚ BLUZĘ NA WIESZAKU i umieść w szafie
    Ten sposób na przechowywanie bluz jest zapewne najbardziej schludny i najlepiej pozwala na szybki przegląd swojej szafy w każdej chwili. Po prostu zaglądasz do garderoby, czy szafy z wieszakami i masz wszystkie swoje ulubione bluzy przed oczami. Jednakże, aby móc sobie pozwolić na przechowywanie ubrań (nie tylko bluz) w taki sposób, trzeba mieć sporą przestrzeń przeznaczoną tylko na ubrania. Wieszaki bowiem, pomimo że najlepiej eksponują ubrania i nie powodują ich gniecenia się, zajmują także najwięcej miejsca. Niewątpliwie jednak sposób ten pozwoli Ci zachować największy porządek i przejrzystość w ubraniach. Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, stosuj właśnie tę metodę do gromadzenia bluz i innych ubrań, także koszul, spodni, swetrów, czy marynarek.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel