Jak samemu obciąć włosy?

2020-04-02
Jak samemu obciąć włosy?

Dość specyficzne czasy w jakich przyszło nam trwać wymagają nieprzeciętnej kreatywności. Prawdopodobnie jeszcze nie jesteście zarośnięci jak Chewbacca z Gwiezdnych Wojen, ale za kilka dni lub tygodni trzeba będzie odpowiedzieć sobie na pytanie… Czy da radę ostrzyc się samemu? No jasne! Dziś podpowiadamy wam – jak samemu obciąć włosy?! I wcale nie są to #heheszki

Salony fryzjerskie i barber shopy są aktualnie zamknięte, a do kumpla z maszynką lepiej się teraz nie wybierać. Zatem – jesteśmy zdani na siebie. Proste strzyżenie męskie można jednak wykonać we własnym domu. Najtrudniej mają posiadacze skomplikowanych fryzur na styl gwiazd czy piłkarzy, a trzeba przyznać, że szczególnie ci drudzy kreują coraz to nowe trendy w starannych uczesaniach. Ze zwykłą maszynką elektryczną, nożyczkami kuchennymi albo z sekatorem z ogródka i z brakiem profesjonalisty u boku – raczej nie poszalejecie z modnym quiffem, fryzurą pompadour czy z french cropem… No chyba, że objawi się w was ukryty talent, co oczywiście wykluczone nie jest.

Aby najlepiej o siebie zadbać – nie raz nie dwa polecaliśmy wam uskutecznianie wizyt u fachowców. Jednak teraz temat trzeba ugryźć inaczej. Choć miejmy nadzieję – jest to rozwiązanie tymczasowe. Albo decydujecie się na zapuszczanie włosów, co pozwoli wam za jakiś czas pokombinować z nową, oryginalną fryzurą. Albo działacie we własnym zakresie. I wówczas trzeba podejść do tego bez pudła! Spróbujemy zatem usystematyzować kwestię teorii samodzielnego obcinania się i w 100% wierzymy, że w praktyce poradzicie sobie z tym doskonale!

Jak samemu obciąć się maszynką?

Zakładamy, że o ten sprzęt elektryczny pierwszej potrzeby już się postarałeś. Być może nawet z niego korzystałeś! Umówmy się! Jeśli w ruch idzie tego rodzaju kosiarka, a ty nie jesteś MacGyverem barberingu – to pewnie zależy ci na prostej stylizacji, która sprawi, że niezależnie od okoliczności – będziesz prezentować się schludnie! Siedzenie w domu nie jest przecież wymówką, szczególnie, że z większą intensywnością spotykamy się teraz online! A to konfa z zarządem firmy, a to e-lekcje, pogaduchy z kuplami czy randka. No nie ma wyjścia – trzeba trzymać fason! Stylowe ubranie, nienaganna fryzura, zadbany zarost – poziom musi być! Więc po kolei…

samodzielne obcinanie włosów maszynką – przygotowania:

 • Zaopatrz się w lusterko. A najlepiej w kilka luster. Odwiedziłeś kiedyś stacjonarny sklep z ubraniami? No więc lusterka mają działać podobnie jak przymierzalnia w sklepie. Masz się widzieć z przodu, z tyłu, z boku…
 • Wyposaż swój domowy salon w strzyżarkę z odpowiednią nasadką grzebieniową – w zależności od tego, jaką długość włosów chcesz pozostawić. Jeśli będziesz korzystać z niej po raz pierwszy – zapoznaj się z instrukcją użytkowania i z zaleceniami producenta. Jeśli nie masz doświadczenia – skorzystaj najpierw z nasadek, które pozostawią włosy dłuższymi. Zawsze możesz zmienić je na krótsze.
 • Przygotuj pelerynę ochronną. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że niekoniecznie jesteś szczęśliwym posiadaczem peleryny fryzjerskiej, ale możesz przecież zastąpić ją ręcznikiem. A ostatecznie wystarczy, że założysz niezawodny T-shirt, który później możesz po prostu wyprać!
 • Wybierz oświetlone miejsce w domu (najlepiej, jeśli będziesz strzyc się w świetle dziennym). Pamiętaj, że z twojej głowy posypią się drobne włoski, dlatego optymalną miejscówką jest doświetlona łazienka, którą to później łatwo będzie uprzątnąć.
 • Zwilż włosy zraszaczem (tył, góra, boki). Powinny być lekko wilgotne.

Jak samemu obciąć włosy maszynką? konkrety! 

 • Wystartuj od tyłu głowy. W tym celu wykorzystaj przygotowane wcześniej lusterka. Zacznij strzyc włosy od środka karku. Ustawione płasko ząbki maszynki elektrycznej regularnie kieruj ku górze, zawsze odwrotnie do kierunku wzrostu włosów. Stopniowo obracaj maszynkę, następnie wysuń ją z włosów.
 • Podobnie postępuj z kolejnymi partiami głowy. Ustawienie – obrót – stop. Najpierw cały tył, następnie góra głowy. Kierując się ku górze – powoli i precyzyjnie zmierzaj do przodu.
 • Teraz przejdź do boków! Pamiętaj, że liczy się kierunek strzyżenia i trzymanie strzyżarki pod odpowiednim kątem. Tutaj też należy skierować ją w górę i tą drogą zmierzać ku czubkowi głowy.
 • Baki najlepiej jest skracać za pomocą trymera.
 • Jeśli chcesz uzyskać proste linie – skieruj ząbki strzyżarki ku dołowi i delikatnie przyłóż krawędź ostrza do skóry.
 • Aby wykończyć fryzurę – zdejmij nasadkę. Wyrównuj obwód fryzury kierując tym razem maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak podciąć końcówki – porady dla długowłosych.

jak samodzielnie obciąć włosyJuż wiesz jak samemu obciąć włosy maszynką do strzyżenia. Dobrze jest znać teorię, a jeśli nadal odczuwasz niepewność – posiłkuj się też filmikami na YouTube, gdzie zobrazowane jest jak się za to zabrać?! Na tej platformie znaleźć można mnóstwo tutoriali na temat tego, jak samodzielnie podciąć końcówki włosów, które są zniszczone? Przyda ci się ta wiedza, jeśli jesteś posiadaczem włosów dłuższych. Można pokombinować, można kogoś poprosić o pomoc, a także uzbroić się w cierpliwość, jeśli sprawa nie jest paląca. Jeśli jednak chcesz podjąć rękawice, podrzucamy kilka wskazówek!

 • Zaopatrz się w cienki grzebień z wąsko rozstawionymi ząbkami i ostre nożyczki do włosów – możesz nabyć je drogą zakupów online.
 • Przystępując do podcinania końcówek – umyj włosy, a następnie dokładnie rozczesz je na prosto.
 • Poproś kogoś o pomoc! Konkretnie o to, aby za pomocą grzebienia i nożyczek przyciął końce twoich włosów „na prosto”.
 • Jeśli zależy ci tylko na pozbyciu się rozdwojonych końcówek – możesz użyć maszynki ze specjalną nasadką. Sprawdź, czy twój model jest w takową wyposażony?!

Trzymamy kciuki!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel