Jak poszerzyć spodnie w pasie, czyli sposoby na za ciasne spodnie

2022-03-09
Jak poszerzyć spodnie w pasie, czyli sposoby na za ciasne spodnie

Spodnie mogą okazać się za małe z wielu powodów. Mogą skurczyć się w praniu, ale także nie pasować na Ciebie, ponieważ niespodziewanie przybrałaś kilka kilogramów. Zarówno jeden jak i drugi powód da się obejść. Jeśli zastanawiasz się, czy można poszerzyć spodnie w pasie, to odpowiedź brzmi tak. Są skuteczne sposoby, żeby dodać spodniom kilku centymetrów w pasie nie nacinając ani nie doszywając materiału. Jak to zrobić dowiesz się czytając poniższy tekst.

Za małe spodnie? Daj im jeszcze jedną szansę

Jeśli masz za ciasne spodnie w pasie to nie powód, aby się ich pozbywać. Wbrew pozorom, nawet najbardziej nierozciągliwe spodnie można poszerzyć w pasie o kilka centymetrów. Jak to zrobić? Sporo zależy od tego, z jakiego są wykonane materiału, inaczej należy podejść do sprawy w przypadku spodni jeansowych, a inaczej w przypadku tych materiałowych. Oczywiście najprościej byłoby zabrać się za przerabianie spodni profesjonalnie, a więc przy użyciu maszyny do szycia lub przy pomocy profesjonalnej krawcowej. Można to jednak zrobić prościej i szybciej.

Poszerzanie spodni w pasie bez użycia maszyny do szycia

Nie jesteś biegła w używaniu maszyny do szycia? Szukasz sposobów na to, aby poszerzyć spodnie bez rozpruwania ich i ponownego zszywania? Możesz na przykład spróbować je rozciągnąć, albo zastosować przedłużkę do spodni jeansowych i materiałowych. To, jakiej metody powinnaś użyć zależy od tego, z jakiego powodu dany model spodni jest Ci za mały. Jeśli kupiłaś spodnie z małe w pasie to na początek, aby je poszerzyć możesz spróbować rozłożyć je na przykład na oparciu krzesła, tak aby były jak najbardziej rozciągnięte i zostawić tak na noc. Powinny się nieco rozejść. Jeśli ta metoda nie poskutkuje, możesz zakupić w pasmanterii specjalną przedłużkę do spodni, którą przypina się do guzika w rozporku i w ten sposób można poszerzyć spodnie w pasie nawet o kilka centymetrów.

Jak poszerzyć spodnie w udach oraz dolnej części nogawek?

Kiedy wiesz już jak poszerzyć jeansy w pasie, warto zastanowić się, w jaki sposób rozciągnąć nieco spodnie na całej długości nogawek, przede wszystkim w udach oraz w łydkach. Obecnie często można znaleźć na rynku wiele bardzo obcisłych modeli spodni jeansowych, nic w tym dziwnego, w końcu najmodniejsze obecnie modele jeansów to skinny fit i slim fit. Jednakże co zrobić, jeśli spodnie tego typu pasują Ci w pasie, ale są zbyt opinające w okolicy ud i łydek? Najprostszym sposobem będzie założenie spodni na siebie, a następnie spryskanie ich wodą w miejscach wymagających rozciągnięcia. Użyj do tego zwykłego spryskiwacza do kwiatów. Spędź w spodniach dłuższy czas, możesz w nich chodzić, robić przysiady oraz usiąść na kanapie zakładając nogę na nogę. To z pewnością przyspieszy nieco proces rozciągania spodni.

Za ciasne jeansy w pasie – co jeśli nie pomoże nawet krawcowa?

Wypróbowałaś wszelkie zalecane sposoby, ale spodnie wciąż nie leżą na Tobie idealnie? Może zdarzyć się tak, że trafiłaś na wyjątkowo oporną tkaninę i nie da się jej rozciągnąć, albo wybrane przez Ciebie spodnie nie pasują po prostu do Twojej sylwetki. Wówczas nie ma sensu dłużej się męczyć, sprzedaj te spodnie albo oddaj komuś, komu będą dobrze leżeć, a sama rozejrzyj się za nową, inną parą spodni. W sklepie internetowym Denley.pl znajdziesz ponad 500 modeli różnych spodni. W zależności od tego, jakich spodni poszukujesz sprawdź kategorie: spodnie damskie oraz jeansy damskie. Wśród ponad pięciuset modeli spodni dla kobiet na pewno znajdziesz coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne obecnie modele i takie, które będą świętować triumfy już najbliższej wiosny. Nie czekaj, uzupełnij swoją garderobę o HITY WIOSNY 2022!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel