Jak nosić dresy męskie?

2020-02-19
Jak nosić dresy męskie?

Był taki moment, że ich noszenie na co dzień – było jak… spacer po linie. Dresy męskie, jako pełna stylizacja wykraczająca poza strefę sportową nosiły znamiona ryzykownej wpadki wizerunkowej. Jednak zmieniło się to wraz z nadejściem ery Athleisure. Trendu modowego, który nieodwracalnie zuniwersalizował sportowy styl. Momentu, w którym ubrania sportowe pełnoprawnie zawładnęły ulicami i noszenie ich poza siłownią nie spowoduje ośmieszenia. Nie znaczy to jednak, że dresy można nosić wszędzie i byle jak…

Wygoda jako priorytet.

Jedno jest pewne! Dresy męskie, tak jeśli idzie o kompletne zestawy, jak i samodzielne spodnie czy bluzy – są wygodniejsze od pozostałych elementów męskiej garderoby. Znacznie bardziej komfortowe i do tego… przytulne! Tym bardziej – dobrze jest wiedzieć jak nosić męskie dresy, aby nadal wyglądać stylowo!?

jak nosić dres męski
Męskie dresy sprawdzające się w wielu okolicznościach to klasyczne modele w jednolitym kolorze. Denley.pl

Jak nosić męskie dresy?

  • Organizujesz sobie bazowy dres? Albo jest to twój pierwszy kompletny model? A może po prostu nie wiesz od jakiego zacząć, by dobrze wyglądać w sportowym wydaniu? No więc… postaw na klasykę! Zdecyduj się ponadczasowy na dres męski w jednolitym kolorze (wybór jest ogromny, przy czym czarny czy granatowy model to zawsze bezpieczna opcja). Tutaj nie da się niczego zepsuć! A do modelu ze zwężanymi ku dołowi nogawkami świetnie pasować będzie zarówno typowo sportowa kurtka, jak i miejska bomberka.
  • W każdym dresie możesz wyglądać jak milion dolców, o ile nie popełnisz książkowych gaf! Zatem… wystrzegaj się wyglądania jak gangster, np. wkładając pod bluzę mocno wycięty tank top, odsłaniający kawałek owłosionej klaty. Dopasowany, raczej gładki T-shirt w klasycznym, korespondującym kolorze (czarny, biały) sprawdzi się znacznie lepiej! Ponadto – noś swój rozmiar! Dresy męskie nie powinny być ani za małe, ani zbyt luźne. Stawiaj na dobre dopasowanie modelu do sylwetki, dzięki czemu będziesz wyglądać dobrze, ale i czuć się komfortowo!
  • Dresy zapewniają ci swobodny wygląd. Wobec tego – dobieraj do nich obuwie sportowe. Kropka.
  • Jeśli jesteś starym dresiarzem – nie musisz celować w klasykę i bać się ciekawego wzornictwa. Tym bardziej, że kolorowe dresy, również z rozmaitymi nadrukami – są teraz jak najbardziej na topie i przyciągają uwagę! Wzorzyste dresy są super, ale trochę krzykliwe, dlatego wkładaj pod nie wyłącznie T-shirty bez nadruków! I jednokolorowe buty sportowe! Bez zbędnych kombinacji.
  • Dresy poza siłownią i kanapą mogą cię nieco onieśmielać, szczególnie, jeśli nie masz przekonania do sportowego stylu uskutecznianego w codziennych sytuacjach. Zachowaj balans! Łącz je z ubraniami w miejskim klimacie!
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel