Dobry skład swetra, czyli jaki? Jak czytać składy?

2021-12-22
Dobry skład swetra, czyli jaki? Jak czytać składy?

Jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają jesienne i zimowe dni, kiedy to mogą nareszcie wskoczyć w swoje ulubione sweterki? Uwielbiasz ich delikatny i mięciutki w dotyku materiał? Kochasz ciepło jakie wytwarzają w kontakcie ze skórą? Czy właśnie to Twoim zdaniem w noszeniu sweterków jest najprzyjemniejsze? A może wręcz odwrotnie nie znosisz swetrów? Uważasz, że są zbyt ciepłe, zbyt grube, mało komfortowe w noszeniu? Pocisz się w nich i jesteś cały czas spięty i poddenerwowany, bo tkanina noszonego przez Ciebie swetra gryzie, łaskocze, elektryzuje się i mechaci w praniu? Niezależnie od tego, którą osobą jesteś, przygotowany przez nas tekst o swetrach jest dla Ciebie! Dowiedz się gdzie kupić dobry sweter, jaki skład powinien mieć dobry sweter, aby służył Ci przez lata, z jakiego materiału sweter wybrać, aby był nie tylko wygodny, ale i praktyczny i ładny. Swetry, które można spotkać w sieciówkach mają w składzie bardzo różne włókna, między innymi moher, wełnę, akryl, poliamid, a te lepsze także kaszmir i wełnę merino. Które z tych składników są najlepsze?

Dobry skład swetra, czyli jakich materiałów szukać w swetrze?

No właśnie, jakie tkaniny na swetry są po pierwsze najprzyjemniejsze, po drugie najcieplejsze, a po trzecie najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe? Słysząc sweter, najczęściej od razu na myśl przychodzi nam wełna, jednak jest wiele rodzajów tego materiału, może być na przykład wełna z alpaki, bardzo droga, delikatna i ciepła. Uznawana jest za dość luksusowy materiał, podobnie wełna merino, jest to ten rodzaj wełny, która nie drażni skóry i mogą ją nosić nawet osoby z uczuleniem na wełnę. Wełny merino są niezwykle miękkie i szlachetne.

Świetne swetry dla mężczyzn dostępne w sklepie internetowym Denley.pl przedstawiamy poniżej. Polecam zarówno swetry męskie, jak i wyjątkowe swetry damskie. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do strony produktu i poznać szczegóły o nim.

Swetry męskie Granatowy-gruby-rozpinany-sweter-meski-z-kapturem-kurtka-Denley Granatowo-czerwony-sweter-meski-Denley
Swetry męskie Bialy-sweter-meski-ze-stojka-Denley Bordowy-sweter-meski-Denley

Wełna, bawełna, akryl — najpopularniejsze materiały w swetrach

Z jakich materiałów swetry można spotkać najczęściej? Jaki skład swetra jest najbardziej standardowy? Na pewno popularne są swetry bawełniane, są one cieńsze i częściej przypominają po prostu nieco grubsze bluzeczki niż klasyczne swetry. Bardzo powszechne są także wełniane sweterki z domieszką sztucznej celulozy, która nieco zaburza ich szlachetność. Podobnie jak domieszki poliestru i akrylu dodawane na przykład do swetrów, których podstawą jest angora lub po prostu wełna. Ważne, aby przed kupnem swetra mieć okazję go dotknąć, albo chociaż dokładnie przeczytać jego skład i mieć pewność, że dane mieszanki materiałów będą dla nas odpowiednie. Najmilsze w dotyku są te swetry, które zawierają w sobie jedwab, a także bawełnę, oczywiście niewielkie ilości.

Pranie i pielęgnacja swetrów, czyli jak dbać o swetry z dobrym składem?

Pielęgnacja swetrów składających się z najlepszych tkanin nie jest prosta. Swetry z kaszmiru na przykład są dość kruche, ale przy odpowiednim dbaniu o nie mogą osiągnąć całkiem niezłą trwałość. Uważać trzeba przede wszystkim, aby nie skurczyć ich w praniu. Dlatego też swetry zawsze należy prać i czyścić w niskich temperaturach lub takich, jakie maksymalnie dopuszcza ich producent na metkach. Zazwyczaj jest to 30 lub 40 stopni Celsjusza. Nie wszystkie swetry można prać w pralce, niektóre z nich będą miały na wszywce informację, aby prać je tylko i wyłącznie ręcznie i do tych zaleceń kategorycznie należy się stosować, w innym wypadku można zniszczyć swój ulubiony sweter.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel