Co robić z dziećmi w święta?

2019-12-24
Co robić z dziećmi w święta?

Święta są po to, by spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, jednak z dzieciakami nie ma lekko Przecież nie będą siedzieć ciągle przy stole, odświętnie ubrane i… statyczne A gdy ochłoną już z radości wywołanej wspaniałymi prezentami w końcu padnie to pytanie: to co robimy? Podpowiadamy – co robić z dziećmi w święta?

co robić z dziećmi w świętaCo robić z dziećmi w święta? 10 pomysłów! 

  1. Wolne dni warto spędzić aktywnie. Odwiedziny u krewnych to jedno, ale maluchom i starszakom przyda się trochę ruchu! Choć śniegu w tym roku jak na lekarstwo i można go spotkać jedynie w górach, to i tak warto wybrać się na spacer. Np. do lasu, choć bałwana raczej ulepić się nie da. Ale uzbierać szyszki – jak najbardziej! Również miejskie starówki warte są odwiedzenia. Świąteczne dekoracje, światełka – świetnie podtrzymują nastrój tego niezwykłego czasu.
  2. W świąteczne poranki pozwólcie dzieciom długo snuć się w piżamach i niespiesznie nacieszyć się prezentami. Możecie wspólnie ułożyć jakąś budowlę z klocków, zagrać w nową grę na konsolę, itd.
  3. Doskonałym pomysłem na wspólne i atrakcyjne spędzanie czasu są planszówki. Rodzinne potyczki w gry planszowe sprawiają frajdę tak dzieciakom, jak i dorosłym. Jest przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy! No i pozostają świetne wspomnienia z takiego grania przy choince lub przy kominku.
  4. Lenistwo, szczególnie po obżarstwie – wskazane nie jest Ale bez przesady! Koniecznie trzeba obejrzeć wspólnie jakiś klimatyczny, familijny, świąteczny film. O Mikołaju, albo o Kevinie Przeczytaj też: „Co oglądać w święta?”.
  5. W ramach „wyjścia z domu” można udać się w odwiedziny, na spacer, ale też do kina!
  6. Jeśli macie taką atrakcję w pobliżu – warto wybrać się na lodowisko! To dopiero frajda!
  7. Pojedźcie gdzieś! Wyskoczcie na jeden dzień na narty, na zwiedzanie jakiegoś fajnego miejsca, na basen! Zastanówcie się nad opcjami w waszej okolicy i bawcie się przednio!

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel