W pasie, w klacie, w biodrach... jak zmierzyć się poprawnie?

2020-05-15
W pasie, w klacie, w biodrach... jak zmierzyć się poprawnie?

Znasz swoje wymiary? Czy popadasz w konsternację za każdym razem, gdy robiąc zakupy online trzeba zaznaczyć rozmiar? Podpowiadamy – jak się zmierzyć, by dobrze dobrać ubrania?!

jak zmierzyć się poprawnie
Zasady mierzenia – Denley.pl

Przede wszystkim, aby jak najlepiej dopasować ciuchy do swoich wymiarów, korzystaj z tabel rozmiarów dostępnych na stronach sklepu internetowego! Sklep z odzieżą męską Denley.pl maksymalnie ułatwia ci sprawę! Tabela rozmiarów dostępna jest przy każdym produkcie, znajdziesz tutaj również zasady mierzenia!

Zestawiając takie informacje z poprawnie dokonanymi pomiarami własnej sylwetki – wybrane ubranie z pewnością będzie na ciebie pasować! W zależności od tego, czy kupujesz T-shirt, koszulę męską czy spodnie – będziesz potrzebować różnych danych. Np. kupując koszulę – musisz mieć wiedzę o rozmiarze kołnierzyka, co już przy koszulce z krótkim rękawem nie jest ci potrzebne. Dlatego radzimy – jak „zmierzyć się” z poszczególnymi pomiarami?

Jak mierzyć obwód szyi?

To bardzo proste! Wystarczy użyć centymetra krawieckiego, opleść nim podstawę szyi i odczytać miarę.

jak zmierzyć obwód brzuchaJak zmierzyć obwód klatki piersiowej?

Centymetrem oplatamy klatkę piersiową w jej najszerszym punkcie. Zwykle jest to mniej więcej ok. 2 cm poniżej pach. Zawsze zwracaj uwagę, aby centymetr dookoła przebiegał równo i przylegał do ciała. Odczytaj miarę.

Jak zmierzyć się w pasie i w biodrach?

Mierzymy się w swojej tzw. naturalnej talli. A konkretnie? Otóż wymiary brzuszka sprawdzamy na wysokości ok. 1 cm pod pępkiem! Jak na zdjęciu obok. Uwaga! Nie wciągamy brzucha! Najlepiej mierzyć się z samego rana. Biodra, podobnie jak talię – oplatamy centymetrem wokół – w najszerszym ich punkcie.

Jak mierzymy długość nogawki i długość rękawa?

Większość pomiarów dokonujemy na sobie samym. Jednak jeśli nie jesteś krawcem, lub nie masz nikogo do pomocy, to zamiast mierzyć długość nóg – lepiej wyjmij z szafy spodnie, które leżą na tobie najlepiej. I zmierz ich nogawkę. Mierzymy po jej wewnętrznej i po zewnętrznej stronie. Wewnętrzną długość mierzy się od krocza do końca nogawki. Zewnętrzną – od pasa do końca nogawki.

Z kolei długość rękawa mierzymy od szwu naramiennego do końca rękawa, po zewnętrznej stronie. Pomiarów dokonujemy na koszuli lub marynarce. Jeśli nie masz w szafie modelu, który idealnie leży – poproś kogoś o pomoc. Zmierzcie długość ręki od kości ramiennej do nasady kciuka. W czasie brania miary stój prosto, ze spuszczonymi rękami.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel