W co ubrać dziecko do samolotu?

2019-06-25
W co ubrać dziecko do samolotu?

Czas wakacji to okres, w którym odbywają się podróże małe i duże. Bez wątpienia dzieci, szczególne te w wieku szkolnym, latem podróżują najwięcej! 

A rodzice małych globtroterów muszą przygotować swoje pociechy na różne ewentualności. W co ubrać dziecko do samolotu – też zazwyczaj jest kwestią do przemyślenia!

co trzeba wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kierunek, okoliczności i czas lotu. Warto przewidzieć nie tylko warunki atmosferyczne panujące przy wylocie, ale i lądowaniu w innym kraju! Tutaj pogoda może być całkiem odmienna niż w miejscu startu. Oczywiście latem, zazwyczaj, wszędzie jest ciepło, a nawet gorąco. Ale sytuacja może być inna niż oczekujemy, gdy np. lot odbywa się w nocy. Wtedy temperatury spadają.

w co ubrać dziecko do samolotuW środku lata dobrze jest mieć na uwadze inny czynnik. Wystarczy jedno znaczące wydarzenie losowe (np. potężna burza), by rozkład lotu uległ zmianie. Podróż przewidziana na kilka godzin może znacznie się wydłużyć! Może dojść do międzylądowań i do utknięcia na jakimś lotnisku! Wówczas krótkie spodenki, T-shirt i sandałki dla dziecka mogą nie wystarczyć… Przezorny zawsze ubezpieczony!

Niezależnie od tego czy lot ma trwać tylko kilka godzin, czy też więcej – ruchliwe z natury maluchy i pełne energii starszaki – muszą spędzić czas w fotelu. Aby się nie denerwowały – trzeba zapewnić im zajęcie (oglądanie bajek, słuchanie muzyki, czytanie książek, gry). Ale też sprawić, by było im maksymalnie komfortowo! Gryzące, obcierające czy odparzające ubrania mogą wpłynąć na eskalację poddenerwowania „unieruchomionego” dziecka.

W co ubrać dziecko do samolotu?

W związku z powyższymi, należy postawić na wygodne ubrania dla dzieci, z naturalnych i „oddychających” tkanin. Nawet jeśli jest ciepło – koniecznie trzeba przygotować dziecko pod kątem ubierania warstwowego. Temperatura może obniżyć się nie tylko w nocy! Również w samej kabinie samolotu, gdzie intensywnie (podobnie jak w czasie seansu w kinie) pracuje klimatyzacja! O ile krótkie spodenki dla dziecka (alternatywnie „miękkie” spodnie dresowe lub legginsy) sprawdzą się, to już na bawełnianą koszulkę – przyda się w zanadrzu ciepła bluza dla dziecka! Dziecięca odzież do samolotu powinna być luźna, nie krępująca ruchów, po prostu wygodna!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel