Urodziny dziecka! 10 pomysłów na niezapomnianą imprezę!

2018-09-29
Urodziny dziecka! 10 pomysłów na niezapomnianą imprezę!

Rodzice przedszkolaków i uczniów młodszych klas dobrze o tym wiedzą, bo co najmniej raz w miesiącu delegują maluchy lub współuczestniczą w kinderbalach w salach zabaw, kawiarniach dla dzieci i rodziców i tym podobnych miejscach uciech. Urodziny dziecka powinny być wyjątkowe, ale czasem brakuje pomysłu i schematy z podobnymi do siebie przyjęciami są powielane. Warto jednak wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka i skusić się na coś wyjątkowego!

10 pomysłów na urodziny dziecka!

urodziny dziecka1.URODZINY NA SPORTOWO! Czemu nie? To świetna alternatywa dla imprez, które odbywają się w zatłoczonych salach zabaw. Tutaj też dzieci będą mogły spożytkować swoją energię w fajny sposób, ale w nieco innym stylu niż zwykle. Maluchy, które sporo czasu spędzają np. w przedszkolu – świetnie będą czuć się podczas zabaw wymagających aktywności. Warto rozejrzeć się za lokalnym klubem sportowym, który ma w swojej ofercie organizację urodzin (np. urodziny piłkarskie), za fajną kręgielnią, gdzie można wynająć tor albo parkiem trampolin. Świetnie imprezy organizowane są również w aquaparkach.

2. URODZINY W KINIE! To fajna opcja dla starszych dzieci, które są w stanie „wysiedzieć” w kinie przez cały seans. Sieciowe kina mają zwykle organizację urodzin w swoich ofertach, gdzie poza oglądaniem bajki możliwe jest zwiedzanie kina, drobny poczęstunek, gift dla każdego z gości.

pomysły na dziecięce urodziny3. WSPÓLNE GOTOWANIE! Dziecięce programy kulinarne, reality shows i lifestyle współczesnych rodziców sprawiają, że dzieci coraz bardziej lubią i chcą gotować! W większości miast tworzone są dla najmłodszych specjalne miejsca, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Dzieci mogą tam np. samodzielnie przygotować pizzę, a potem ją zjeść. Pichcenie, ale też inne warsztaty (majsterkowicza, decoupage) to super pomysł na kreatywne spędzenie wspólnego czasu! To wszystko można zrobić także w domu!

4. PRZYJĘCIE W DOMU! Jeśli tylko dysponujemy wystarczającą przestrzenią, to już przy niewielkim budżecie można zafundować dzieciom moc wrażeń! Warto, aby takie urodziny dziecka miały jakiś temat. To może być piżama party, bal przebierańców, wspomniane wspólne gotowanie czy granie w planszówki. Dziewczynki chętnie zmienią się tego dnia w księżniczki, chłopcy w superbohaterów.

jak urządzić urodziny dziecka

5. IMPREZA URODZINOWA W PLENERZE! Park, ogród botaniczny, zaaranżowana w jakimś terenie indiańska wioska. O ile pora roku sprzyja, a pogoda dopisuje – na zewnątrz można zorganizować dzieciom mnóstwo niesamowitych atrakcji. Zabawę tematyczną, tory przeszkód, zajęcia z animatorami czy po prostu przyjęcie urodzinowe z atrakcjami na świeżym powietrzu! W zależności od zainteresowań solenizantki lub solenizanta – można stworzyć niezapomniany klimat i zapewnić dzieciom czas pełen wrażeń.

6. EKSPERYMENTY! Urodziny dla dzieci z eksperymentami mogą być naprawdę wystrzałowe! A na pewno – wybuchowe I atrakcyjne! Podczas kilku godzin zorganizowanej zabawy – dzieci przeprowadzają eksperymenty i odkrywają tajemnice otaczającego ich świata. Duże walory edukacyjne i świetna zabawa! Nie tylko dla małych naukowców

7. POKÓJ ZAGADEK – ESCAPE ROOM. Opcja raczej nie dla przedszkolaków, ale uczniowie będą zachwyceni! Urodziny tego typu, jeśli są oferowane to i dostosowane do wieku dzieci (na wszelki wypadek warto dokładnie sprawdzić czy „pakiet wrażeń” nie jest przygotowany na wyrost – niektóre dzieci mogą się bać). Rozwiązywanie zagadek jest fascynujące i przynosi dużo satysfakcji!

urodziny dla dziecka

8. URODZINY W CIEKAWYM MIEJSCU! Zastanów się co lubi twoje dziecko? Może interesuje się astronomią i lubi spędzać czas w planetarium, albo lubi chodzić do teatru? Tego typu placówki naukowe i kulturalne często mają w swojej ofercie organizację urodzin, gdzie dzieci mogą zmienić się w astronomów lub aktorów. Warto to sprawdzić!

9. URODZINY PODRÓŻNIKA! Pobliska kopalnia udostępniona zwiedzającym, zamek, a może muzeum motyli lub fabryka czekolady? Wycieczka zaplanowana przez solenizanta to naprawdę fajny i wyjątkowy pomysł!

10. URODZINY W PARKU ROZRYWKI! Wystarczy skrzyknąć gości, zakupić bilet grupowy (w urodziny najczęściej solenizant wchodzi za darmo) i oddać się beztroskiej zabawie!

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel